Спартак (Варна) спечели дербито със Септември (Сф) и превзе върха във Втора лига

Спартак (Варна) постигна изключително важна победа срещу прекия си конкурент за първото място Септември (София) в дербито от 27-ия кръг на Втора лига. “Соколите” се наложиха с 2:0 като гости и се поздравиха с успеха, който ги изпраща на върха в класирането. Варненци изиграха добро първо полувреме, когато паднаха и двата гола. Първо Ахмедов се разписа още в 3-ата минута с глава, а Румен Руменов удвои след дузпа (42’). През втората част Септември беше по-активен, но защитата на морския тим се справяше. В края на мача пък Асен Георгиев от отбора на домакините бе изгонен след втори жълт картон (90’).

Спартак и Септември са с равен брой точки и заемат първите две места. Заради по-добрите показатели в преките двубои обаче "соколите" са тези, които оглавяват класирането.

Двубоят започна по перфектен начин за гостите, които още в 3-ата минута успяха да поведат в резултата. Остро центриране отляво от страна на Виктор Митев намери Ахмед Ахмедов, който засече с глава и от близка дистанция прониза Димитър Шейтанов - 0:1.

Септември отговори с точен удар на Борислав Маринов, който обстрелва вратата на варненци в 8-ата минута, но Виденов улови. 3 минути по-късно Румен Руменов стреля по земя, но в аут. Двубоят продължи да се развива на високо темпо, а Спартак бе отборът, който повече атакуваше и търсеше второ попадение. В 20-ата минута Руменов изведе Ахмедов, който от чиста позиция стреля с левия крак, но Шейтанов показа рефлекс и спаси.

В 25-ата минута вратарят на домакините трябваше отново да се намесва, след като Дани Начев стреля от дистанция. Малко по-късно добра ситуация се откри и пред Септември. Симеон Александров получи добро извеждащо подаване отляво и пусна подаване по земя към Тошев. Централният нападател засече от близка дистанция, но Виденов успя да спаси.

Ел Маестро и национали гледат дербито на Втора лига

В 40-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа. След дълго подаване в наказателното поле Захари Атанасов препъна Ивей Ромееш, който влизаше на скорост. Това накара главният съдия да посочи бялата точка, което не се хареса на домакините и предизвика тяхната бурна реакция. В крайна сметка обаче Румен Руменов се зае с изпълнението и с помощта на страничния стълб удвои - 0:2.

След попадението Септември организира няколко атаки, които обаче не доведоха до нищо опасно. В продължението на първата част пък Руменов стреля отдясно по земя, но в аут.

Второто полувреме започна с натиск на столичани, които търсеха попадение, с което да се върнат в мача. В 53-ата минута обаче Спартак можеше да вкара трети гол. Ахмедов получи извеждащо подаване, смени рязко посоката, елиминирайки бранител, и подаде на Руменов. Авторът на второто попадение остана сам срещу вратаря, премина покрай него и стреля на опразнената врата, но Асен Георгиев изби от голлинията.

В 71-ата минута Мартин Стоянов стреля от дистанция, а Виденов трябваше да спасява. Домакините продължаваха да бъдат по-активни в срещата и да създават повече ситуации. В 78-ата минута Жан Пиер Да Силва остана на удобна позиция непокрит, но ударът, който отправи, бе прекалено слаб.

В 82-ата минута Шейтанов трябваше да се намесва на два пъти. Първо след удар от дистанция на Александър Цветков, а след спасяването Руменов подаде към Грънчов, който от малък ъгъл обстрелва, но вратарят на домакините отново беше на ниво.

Двубоят завърши по неприятен начин за домакините, които останаха с човек по-малко. В 90-ата минута Асен Георгиев влезе грубо в краката на противников състезател и получи втори жълт картон. По този начин остави отбора си с 10 души на терена.

Малко след това Бабалиев напредна добре по левия фланг и пусна подаване към Атанас Зехиров. Той стреля по земя от чиста позиция, но ударът му бе блокиран и топката излезе в корнер. Това се оказа и последното интересно положение в срещата. Така Спартак постигна важна победа с 2:0.

СЕПТЕМВРИ 0:2 СПАРТАК

0:1 Ахмед Ахмедов (3)
0:2 Румен Руменов (42) - д.

Стартови състави:

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев, 10. Айкут Рамадан, 24. Борислав Маринов, 6. Виктор Очаи, 15. Георги Динков, 13. Йордан Йорданов, 7. Мартин Стоянов, 9. Мартин Тошев, 17. Симеон Александров, 8. Захари Атанасов;

Спартак: 89. Никола Виденов, 9. Мехмед Сабри, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 31. Дмитро Семенив, 5. Йоан Бауренски, 45. Даниел Начев, 10. Румен Руменов, 14. Ивей Ромееш, 11. Виктор Митев, 29. Ахмед Ахмедов.