Шахтьор е първият финалист за Купата на Украйна

Шахтьор (Донецк) разгроми с 4:1 Черноморец (Одеса) и се класира за финала в турнира за Купата на Украйна. Отборът на Марино Пушич нямаше особени проблеми, а две попадения за успеха отбеляза изгряващата звезда Георгий Судаков.

В 12-ата минута Данило Сикан откри резултата след пас на Судаков, но в 18-ата Андрий Щогрин възстанови равенството. В края на полувремето Шахтьор получи дузпа, превърната в гол от Артьом Бондаренко.

В 52-ата минута Судаков се разходи между няколко защитници на Черноморец и технично прати топката в мрежата - 3:1. Украинският национал беше точен още веднъж 79-ата минута след комбинация с Ласина Траоре.

Другият финалист ще бъде излъчен от двойката Житомир - Ворскла (Полтава).

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!