Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Роналдо се развихри с хеттрик за разгром, който почти гарантира среброто на Ал-Насър

Голямата звезда на световния футбол - Кристиано Роналдо, избухна с хеттрик при успеха с 8:0 на клубния си Ал-Насър срещу тима на Абха в срещата от 26-ия кръг на СПЛ на Саудитска Арабия.

Победата почти гарантира второто място на Роналдо и компания, тъй като четири кръга преди края те изостават на 12 точки от лидера Ал-Хилал и водят с 11 пункта пред третия Ал-Ахли.

Десетина минути след началото домакините извършиха нарушение непосредствено пред наказателното си поле и на практика подариха водачеството в резултата на съперника си, поднасяйки изстрел от статично положение на топ стрелец като Роналдо. “Супер седем” не изненада никой и засили топката земя, за да открие резултата.

В средата на полувремето гостите получиха нов подарък, като този път нарушението бе извършено малко по-далеч, но в достатъчна близост за ново избухване на Кристиано Роналдо.

Половин час след началото отборът на Ал-Насър реализира и първия си гол от игрово положение. Отавио се възползва от груба грешка в центъра на съперника и след като открадна топката направи необезпокояван рейд до границата на наказателното поле, подаде на аутлинията към голмайстора Роналдо, а той пласира чудесен пас към озовалия се на празна врата Садио Мане. Бившият играч на Ливърпул и Байерн (Мюнхен) не сбърка и направи преднината на своите класическа.

Три минути преди края на редовното време на първата част самият Роналдо отбеляза първия си гол от игрова ситуация, като спази традицията за вечерта и продължи да бележи отвъд пеналтерията. Абдулрахман Гареб демонстрира чудесен поглед върху играта и изведе звездния си съотборник в коридор, а нататък за Роналдо се оказа детска игра да прехвърли излезлия да го пресрещне страж на домакините Чиприан Татарушану.

До края на полувремето 38-годишният ветеран бе наказан още веднъж, като при петото попадение Кристиано Роналдо отново имаше заслуга. Той получи подаване на границата на наказателното поле и вместо да преодолее стража, реши да подаде към Абдулрахман Гариб, който стреля от близка дистанция и направи преднината на гостите разгромна.

След почивката наказателната акция продължи и не след дълго гостите отбелязаха шести гол. Гариб, който подаде на Роналдо за петото попадение, сега бе изведен в наказателното поле и матира с въздушен удар по диагонал съперниковия страж.

Десет минути след това бе забит пореден пирон в ковчега на домакините. Абдулазис Ал Елеуи подобно на колегата си от преди малко нанесе удар от вътрешността на пеналтерията за седмия гол в мача.

Крайният резултат бе оформен четири минути преди края на редовното време. Ал Елеуи отново се прояви, като бе достатъчно находчив, за да се възползва от грешка в отбраната на домакините и прати топката в тяхната мрежа, за да направи унижението им още по-болезнено.

Така Роналдо и компания са напът да изпратят един болезнен сезон, в който демонстрираха, че Ал-Насър е наистина много силен отбор, но липса на постоянство в резултатите му попречи да останат по-дълго в борбата за титлата.

Съперникът от Абха от своя страна също имаше позитивни моменти през кампанията, като дори през есенния дял на шампионата направи равенство срещу очертаващите се вицешампиони, но поне към момента изглежда, че скоро ще трябва да се прости със саудитския елит.