Олимпийският шампион Джоузеф Скулинг, който победи Майкъл Фелпс, прекрати кариерата си

Единственият сингапурец с олимпийски златен медал Джоузеф Скулинг обяви, че се оттегля от състезателното плуване броени месеци преди Игрите в Париж. 28-годишният спортист сподели своето решение чрез пост в “Инстаграм”.

“Днес слагам началото на нова глава. Докато се оттеглям от състезанията, плуването завинаги ще бъде част от това, което съм. То ми даде платформа да вдъхновявам другите да преследват мечтите си, независимо от шансовете.

Нетърпелив съм да открия нови страсти, да се изправя пред различни предизвикателства и да видя къде ще ме отведе следващата фаза от живота“, написа Скулинг.

Това е официалното оттегляне на сингапуреца от спорта. За последно обаче той се състезава на Азиатските игри във Виетнам през май 2022 г.

Скулинг спечели олимпийското злато на 100 метра бътерфлай в Рио де Жанейро 2016, изпреварвайки трима големи шампиони - Майкъл Фелпс, Чад льо Кло и Ласло Чех, които поделиха сребърния медал с абсолютно равни времена.