Щутгарт за малко не загуби след два гола аванс, но се спаси в самия край на голово шоу

Щутгарт и Хайденхайм завършиха 3:3 в изключително атрактивен мач от 27-ия кръг на Бундеслигата. Швабите поведоха с два гола с попадения на Серу Гираси (41’) и Анджело Щилер (53). Последва обаче фамозен обрат за Хайденхайм, в основата на който бе изигралият страхотен мач Тим Клайндийнст, който първо бе в основата Александер Нюбел да си отбележи автогол (62’), а след това добави още две попадения само за 60 секунди (84’, 85’). Другият голмайстор на швабите и новоизлюпен немски национал Дениз Ундав успя да изравни с късен гол (90+8’) и да спаси точката за тима си.

Така Щутгарт пропусна да се възползва максимално от загубата на Байерн (Мюнхен) от Дортмунд вчера, като е на 3 точки от баварците и остава на 3-тата позиция. Швабите прекъснаха серията си от три поредни победи, като имат 7 успеха в последните девет мача. Хайденхайм пък отново не победи и има шест последователни мача без три точки, като има само една победа в последните 11 мача, но тимът е спокоен в средата на таблицата.

Oще в 7-ата минута швабите създадоха сериозна опасност. След комбинация между нападателите на тима Дениз Ундав и Серу Гираси, гвинеецът пое топката и с хубав изстрел извън наказателното поле намери мрежата. След преглед с ВАР обаче се видя, че африканецът е в засада и попадението бе отменено. Десетина минути по-късно отново Гираси бе много близо до гола, след като засече центриране на Крис Фюрих, но стражът на Хайденхайм Кевин Мюлер успя майсторски да избие. В 29-ата минута след изпълнение на корнер Ундав стреля от непосредствена близост, но в тялото на вратаря на гостите.

По-добрата игра на Щутгарт все пак даде своя резултат в 41-вата минута. След чудесна комбинация в атака, топката попадна в Анджело Щилер, който подаде към Гираси, а гвинеецът отблизо заби поредния си гол - 1:0 за швабите. В самия край на полувремето гостите можеха да изравнят, когато Тим Клайндийнст бе изведен сам срещу Александер Нюбел, но стражът на Щутгарт се намеси самоотвержено и изби топката.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В началото на втората част домакините нанесоха втори удар по съперника си. Анджело Щилер, който асистира за първото попадение, направи двойно подаване с Дениз Ундав и остана очи в очи с Мюлер, като не сгреши - 2:0 за Щутгарт. След това попадение Хайденхайм се активизира.  В 59-ата минута Бенедикт Гимбер не успя да се възползва от добро центриране след корнер и стреля в аут от удобна позиция. След още един ъглов удар обаче гостите намалиха резултата. В 62-рата минута Клайндийнст засече още едно центриране и стреля с глава, а Нюбел първоначално спаси, но после изпусна топката и тя премина голлинията, а попадението бе отчетено като автогол на стража.

Дванадесет минути по-късно пък Щутгарт имаше шанс окончателно да си гарантира спокойствие, но резервата Силас Вамангитука, който бе изведен в чиста позиция, нацели страничния стълб на Мюлер. Това в крайна сметка се оказа ключово. Пет минути преди края на редовното време Хайденхайм изравни, след като  центриране на Ян-Никлас Бесте намери намери най-опасния играч на гостите Тим Клайндийнст, който от въздуха не остави шансове на Нюбел и направи 2:2.

Само минута по-късно Хайденхайм шокира публиката на “Мерседес-Бенц Арена”. Феноменалният Клайндийнст засече с глава центриране на Ерен Динкчи и оформи пълния обрат в мача. В последните секунди на срещата Щутгарт опита хаотичен натиск. Резервата на Хайденхайм Никола Доведан пък получи директен червен картон за грубо нарушение отзад срещу Максимилиан Мителщет. Това сякаш допринесе за един последен щурм за швабите, като след разбъркване топката попадна в новоизлюпения национал Дениз Ундав, който с удар с десния крак измъкна равенството за тима си.