Трудна задача пред ЦСКА - София в реванша след успеха на Ботев (Пловдив) в София - на живо от "Колежа" със съставите на двата отбора

Магическа комбинация доближи Барселона до Реал, но предпоставките бяха за много по-убедителна победа

Барселона надделя само с 1:0 над Лас Палмас на "Естади Олимпик Луис Компанис", благодарение на което се доближи на пет точки зад лидера Реал Мадрид, който утре приема Атлетик Билбао. Рафиня (59') донесе четвъртата поредна победа на каталунците след брилянтна асистенция на Жоао Феликс. Още от 23-тата минута на този двубой тимът на Чави Ернандес игра с човек повече, след като стражът на гостите Алваро Вайес получи директен червен картон. През първата част два гола на домакините бяха отменени заради засади, като във втората ситуация решението бе доста спорно. Удар на Роберт Левандовски пък срещна гредата. След почивката гредата спря и Феликс, който можеше да удвои. В крайна сметка голът на Рафиня бе достатъчен и с него Барселона стигна до заслужен успех. Това е 11-и пореден мач във всички турнири без загуба на "блаугранас".

Отборът на Лас Палмас е на 12-а позиция и въпреки че няма победа вече в шест поредни мача, за момента се чувства сигурен за мястото си в елита, тъй като е на 12 точки от зоната на изпадащите.

Чави, който днес нямаше право да води отбора си от скамейката заради поредното наказание, бе направил три промени в сравнение с двубоя с Атлетико Мадрид. Жоао Кансело и Ламин Ямал се завърнаха в стартовия състав, а Иниго Мартинес започна в центъра на защитата.

Три бяха и корекциите на Гарсия Пимиента. Саул Коко се завърна в центъра на защитата. Марвин Парк и Енцо Льойодис също стартираха.

Още в четвъртата минута Левандовски прати топката във вратата на Вайес, но попадение нямаше, защото полякът бе в положение на засада. Отново "деветката" отправи опасен удар в 17-ата минута, но Вайес изби, а при последвалото центриране от корнер Кубарси засече с глава, но топката премина встрани от целта.

В 19-ата минута Рафиня помисли, че е открил резултата, но попадението бе отменено заради засада на бразилеца. В момента, в който той бе зад защитата, подаването обаче бе насочено към Левандовски, Рафиня бе доста далеч. Малко по-късно крилото прати топката във врата. ВАР обаче потвърди решението на терена, което бе доста спорно, и гол нямаше.

Рафиня отново бе в центъра на събитията в 23-тата минута, когато се устреми към дълго подаване на Сержи към него. Стражът на гостите излезе извън наказателното поле, за да пресече, но фаулира бразилеца и логично получи директен червен картон.

В 34-тата минута отново малко не достигна на Левандовски да открие резултата, след като полякът засече перфектно центриране на Кансело, но този път топката срещна напречната греда.

До почивката Рафиня пропусна още една ситуация, след като получи от Кансело, но стреля неточно. Отбраната на Лас Палмас обаче се справяше добре, като се има предвид, че гостите бяха в числено намален състав.

В добавеното време дори имаше опасност пред врата на Тер Стеген, след като Коко изпълни опасно пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри встрани от дясната греда. Секунди след това Левандовски бе изведен в много добра позиция, но топката му избяга и така полякът пропусна и този шанс.

Барселона натискаше в началото на втората част, но не стигаше до чисти голови ситуации. В 55-ата минута в игра се появи и Жоао Феликс, който замени Фермин. Четири минути след това именно португалецът с прекрасно подаване сложи топката на главата на Рафиня, който откри резултата с хубав прехвърлящ удар.

В 70-ата минута в игра се завърна и Феран Торес, който пропусна около два месеца заради контузия. В 78-ата минута Феликс стреля много силно отблизо, но топката срещна напречната греда.

В 87-ата минута гостите имаха златен шанс да изравняват, след като Молейро бе оставен да влезе в наказателното поле, да нагласи топката на левия си крак и да стреля силно, но кълбото се оплете от външната страна на мрежата.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages