Тотнъм обърна Лутън и се настани в топ 4

Тотнъм спечели с 2:1 над Лутън в мач от 30-ия кръг на Премиър лийг. Срещата не бе от най-силните за тима на Анге Постекоглу, но те все пак успяха да стигнат до обрат през второто полувреме с голове на Иса Каборе (51’), който си отбеляза автогол, и Хюн-Мин Сон (86’), след като Таит Чонг (3’) изведе гостите напред още в самото начало на мача.

Срещата започна по отличен начин за “шапкарите”, които още в третата минута осъществиха добра контраатака и стигнаха до попадение. Андрос Таунзенд напредна отдясно, намери напълно непокрития в пеналта Рос Баркли, а той на свой ред пусна към Чонг, който реализира за 0:1.

“Шпорите” поеха контрола върху случващото се на терена веднага след подновяването на играта. В 15-ата минута Тимо Вернер отново демонстрира добрия си дрибъл, но и слабостта в завършващата фаза, пращайки топката близо до лявата греда. Почти невероятно изглеждаше, че равенството не бе възстановено в 20-ата минута, когато първо Сон нацели и двете странични греди, а впоследствие последователно бяха блокирани удари на Вернер и Папе Сар.

Анге Постекоглу реши да замени на почивката Деян Кулушевски с Бренън Джонсън, а именно крилото бе в основата на изравнителното попадение на Тотнъм само пет минути по-късно. Той разигра великолепно двойно подаване с Педро Поро, след което центрира успоредно на голлинията, а Иса Каборе си вкара автогол за 1:1. Само в рамките на следващите няколко минути те пропуснаха още няколко отлични шанса да излязат напред в резултата.

Именно тази промяна и влизането в игра на Бренън Джонсън внесе много свежест в играта на лондончани, които изцяло владееха случващото се на терена през второто полувреме, а опасностите идваха именно от тази дясна зона. В 56-ата минута Сон направи нов пропуск, а малко след това при едно подаване от фланга изненадващо се насочи към вратата, но Томаш Камински успя да се намеси добре. Все пак Тотнъм успя да стигне до победното попадение в 86-ата минута, когато отново Бренън Джонсън успя да се пребори между няколко бранители и да стигне до центриране отляво, като го чукна към капитана Хюн-Мин Сон, който този път не сбърка и реализира за 2:1.

По този начин Тотнъм успя да се върне към победите след тежкото поражение срещу Фулъм и успя да се изкачи в четворката поне за малко, тъй като се изравни по точки с Астън Вила. Лондончани обаче са пред бирмингамци, тъй като имат повече отбелязани голове. Лутън пък се завърна в опасната зона и вече е 18-и.

Снимки: Gettyimages