Дамите на Кеймбридж победиха осморката на Оксфорд след драматична контестация

Осморката на Кеймбридж в състав Мегън Лий, Ирис Пауъл, Карис Ърл, Карина Граф, Джена Армстронг, Клеър Хоул, Джо Матюс, Джема Кинг - Хана Мърфи-кръмчия спечели традиционната гребна регата срещу университета на Оксфорд в битката при дамите.

Възпитаничките на треньора треньор Пади Райън изминаха дистанцията от 6779 метра по река Темза точно за 21,00 минути.

Така “светлосините” дами постигнаха 48 успех, докато “тъмносините” в състав Ани Анезакис, Луси Едмъндс, Ани Шарп, Джулия Линдзи, Клеър Ейткън, Теса Хенинг, Ела Стадлър, Сара Маршал и Джо Гулети-кръмчия, чийто треньор е Алън Френч изостанаха със 17 секунди и останаха само с 30 победи при жените в 78-ото издание традиционната регата.

След края на състезанието, от тима на Оксфорд подадоха контестация, защото по средата на дистанцията двете лодки имаха съприкосновения между греблата на състезателките.

В крайна сметка контестацията не бе уважена и дамите на Кеймбридж триумфираха.