Бъфало победи Ню Джърси в единствения мач от НХЛ тази нощ

Центърът на Бъфало Сейбърс Тейдж Томпсън вкара четири гола, за да помогне на тима да победи Ню Джърси Девилс като гост с 5:2 в единствения мач от Националната хокейна лига (НХЛ) на САЩ и Канада, игран тази нощ.

Повечето от 15 721 фенове наблюдаваха двубоя, които беше равен 2:2 4:51 минути до края на третия период.

Алекс Туч направи две асистенции, а Девън Леви спаси 28 удара за гостите, които бяха загубили три от предишните си четири мача. Бъфало се приближи на шест точки от Вашингтон за втората "уайлд кард" в плейофите за Купа "Стенли" от Източната конференция при осем оставащи мача, но има две срещи повече от Вашингтон.

Макс Уилман и Йеспер Брат дадоха преднина на домакините от Ню Джърси с две попадения през първата третина, но с две попадения Томпсън изравни през втората част. Отново той изведе Сейбърс напред с 3:2 в 15:26 минута на третия период. Джей Джей Петерка вкара на празна врата при 19:23, за да направи 4:2, а Томпсън добави още един гол малко преди края, за да фиксира финалния резултат 5:2.