Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Бърз обрат донесе победа на България U16 срещу Вестфалия

Юношеският национален отбор на България до 16 години се наложи с 2:1 над връстниците си от селекцията на германската провинция Вестфалия в контролна среща, играна на Национална футболна база "Бояна”. Успехът на "лъвчетата" дойде след бърз обрат през второто полувреме, а проверката беше предавана на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

Гостите откриха резултата още в 5-ата минута чрез Сам Дитрих, но след почивката, в рамките на 180 секунди, Веселин Бачев (65’) и Александър Георгиев (68’) осигуриха победата на родните национали.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме, а германците със сигурност има за какво да съжаляват, след като още един гол им беше отменен, а веднъж и гредата помогна на момчетата на Тодор Симов.

Гостите започнаха срещата по-активно, а в 5-ата минута Васич беше оставен непокрит в наказателното поле, но изстрелът му с глава премина покрай целта. Няколко секунди по-късно обаче тимът на Вестфалия откри резултата чрез Сам Дитрих, който с техничен удар в далечния ъгъл не остави шансове на Иван Кехайов.

Малко преди да измине четвърт час игра от началото на мача германците стигнаха и до втори гол във вратата на "лъвчетата", но той беше отменен поради засада. Гостите продължиха да атакуват, а Васич и Санто пропуснаха добри възможности да удвоят преднината на своя отбор.

В средата на първото полувреме Георги Ангелов стреля опасно от пряк свободен удар, но Зомер внимаваше и изби в корнер. В следващите минути нямаше попадения и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Вестфалия.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Още в началото на втората част Кехайов трябваше да се намесва, след като играч в черно се озова очи в очи с него. Малко след това пък удар на футболист от състава на германците се отби в левия страничен стълб.

Родните национали отговориха със силен шут на Александър Георгиев от чиста позиция, който обаче профуча над целта.

В 65-ата минута "лъвчетата" възстановиха равенството. Капитанът Веселин Бачев се извиси над всички при центриране от ъглов удар и с глава изпрати топката неспасяемо във вратата на противника.

Попадението даде импулс в играта на нашите и само 180 секунди по-късно те осъществиха пълен обрат. Александър Георгиев се възползва от грешка в центъра на терена, напредна в половината на германците и с плътен изстрел в близкия ъгъл реализира за 2:1.

В оставащото време Вестфалия потърси изравнителен гол, но такъв не падна и България се поздрави с победата.

БЪЛГАРИЯ 2:1 ВЕСТФАЛИЯ

0:1 Дитрих (5)
1:1 Бачев (65)
2:1 Георгиев (68)

Стартови състави:

БЪЛГАРИЯ: 12. Иван Кехайов, 2. Николай Николов, 3. Божидар Жечев, 4. Веселин Бачев (К), 6. Сашо Грънчаров, 8. Георги Ангелов, 16. Емануил Няголов, 17. Максим Минков, 19. Александър Георгиев, 20. Кристиян Михайлов, 21. Махир Шерифов

ВЕСТФАЛИЯ: 1. Зомер, 4. Ритер, 5. Налер, 6. Гюзел, 7. Рихтер, 8. Каба, 9. Санто, 10. Хой, 11. Васич, 12. Дитрих, 14. Гезер