Отава вкара пет гола за една третина на Бъфало

Отава разгроми Бъфало с 6:2 като гост в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада. "Сенаторите" решиха мача още в първата третина, в която отбелязаха пет безответни гола.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Шейн Пинто записа гол и три асистенции, а Брейди Ткачук, Борис Качук, Джейкъб Чичрън и Дрейк Батърсън се отчетоха с по гол и асистенции за Сенаторите, които спечелиха трета поредна победа.

Вратарят им Йонас Корписало пък направи 34 спасявания.

Любопитно е да се отбележи, че Сенаторите отбелязват пет гола в първия период за първи път от 8 януари 2004 година. Четирите им гола в рамките на 8:49 минути пък са най-бързите четири в НХЛ през този сезон.

Бъфало върна два гола във втората част чрез Джей Джей Петерка и Конър Клифтън, но това бе всичко в този мач и Сейбърс инкасираха четвърта загуба в последните си шест срещи.

Нападателят Джак Куин игра 15:41 минути и отправи един удар към вратата на съперника при завръщането си на леда, след като пропусна 23 мача заради контузия.