Аржентина пропусна да разгроми Коста Рика в САЩ

Световният шампион Аржентина записа очаквана победа с 3:1 над Коста Рика в приятелски мач, провел се в "Лос Анджелис Мемориал Колизеум" в САЩ. Макар да бяха без голямата си звезда Лионел Меси и да получиха първи гол във вратата си, всъщност "гаучосите" тотално надиграха своя съперник и пропуснаха да запишат доста по-изразителен резултат, като вина за това има и вратарят Кейлор Навас, който се прояви с няколко блестящи спасявания. Манфред Угалде откри за Коста Рика в 34-тата минута, но Анхел ди Мария в 52-рата, Алексис Мак Алистър в 56-ата и Лаутаро Мартинес в 77-ата минута донесоха победата на Аржентина.

Срещата започна с натиск на Аржентина и няколко сериозни положения пред вратата на Кейлор Навас, който обаче се прояви с няколко блестящи спасявания.

Така почти от нищото костариканците първи откриха резултата. Това се случи в 34-ата минута, когато те организираха контраатака, Манфред Угалде изведе Алваро Самора, неговият удар бе блокиран от вратаря Валтер Бенитес, но Угалде успя да довкара отбитата топка за 0:1.

Аржентина взе нещата в свои ръце през второто полувреме и успя да направи бърз обрат. В 52-рата минута Анхел ди Мария възстанови равенството с прекрасно изпълнение от фаул.

Само четири минути по-късно се стигна и до пълен обрат. При едно центриране от корнер първо Николас Отаменди свали топката към Николас Таяфико, той отблизо с глава нацели напречната греда, а от там топката стигна до Алексис Мак Алистър, който я прати отблизо с глава във вратата за 2:1.

"Гаучосите" подпечатаха успеха си с трети гол в 77-ата минута. Родриго Де Паул изведе Лаутаро Мартинес в близост до вратата, а той от трудна позиция успя да насочи топката в мрежата за 3:1.

В края на мача Кейлор Навас се прояви с поредни блестящи спасяваня след удари на Родриго де Паул в 86-ата минута и на Валентин Карбони в 93-тата минута.

Все пак Аржентина записа заслужен успех, който е трети пореден за тима. Коста Рика пък трябваше да преглътне загубата.