Славия се справи с Дея и е последният полуфиналист

Волейболистките на Славия станаха последният полуфиналист в женското първенство „Демакс лига“.

Тимът, воден от Иван Димитров, надигра Дея спорт (Бургас) с 3:1 (25:19, 25:23, 16:25, 25:18) в третия решителен мач от ¼-финалите на, който се игра в зала „Панайот Пондалов“.

Така „белите“ спечелиха серията с общ резултат 2-1 успеха и продължават напред в борбата за титлата.

На полуфиналите Славия ще срещне шампиона Марица (Пловдив).

Тимът на Дея спорт прекратява по-нататъшно участие, като завършва на пета позиция в крайното класиране при дебютното си участие при дамите.

Славия доминираше в първия гейм. Белите започнаха със серия от сервис на Ралица Георгиева и поведоха с 8:3. Продължиха да натискат съперника  и запазиха разликата докрай като спечелиха първия гейм с разлика.

Подобен сценарий имаше в началото на втората част, когато Славия отново поведе със 7:2. Запази преимуществото си до средата, когато преднината бе 16:13.В този момент Дея започна да показва своите възможности. Бургазлийки стопиха успяха да наваксат, а след сервис на Тереза Николова изравниха и дори поведоха с 21:20. Домакините обаче се стабилизираха, Ирена Мишонова пое тежестта в атака и „белите“ направиха обрат като поведоха с 24:21. Устояха в решителните моменти на опитите за обрат на Дея и затвориха гейма с 25:23.

След като изоставаха с 0:2 гейма, гостенките не се отказаха и продължиха да се борят. Славистките пък допуснаха спад в играта си. Волейболистките на Дея използваха това отпускане и но свой ред натиснаха. Започнаха с 8:4 в своя полза и увеличиха преднината на 13:5 след серия от сервис на Христина Пеева. Славия не успа да излезе от ситуацията, продължи с грешките и заигра ролята на догонващ, а Дея увеличи на 20:10. До кая гостенките доминираха и взеха гейма, като останаха в мача 1:2.

В четвъртата част тимът на Дея опита да продължи със същото темпото, но Славия не позволи повече изненади. Дея изоставаше с 3:6, на направи страхотна серия и поведе с 9:6 след серия на Никол Окоро. Славистките обаче не оставиха така нещата. Стабилизираха се, намериха отново ритъма си и изравниха. След това отново поеха инициативата и се откъснаха с 14:11. Това бе преломен момент, Славия запази стабилност и спечели гейма след ас на Симона Бакърджиева и спечели мача с крайното 3:1 гейма.