Пирин шокира Левски в Разлог! Трети решаващ мач ще определи кой ще е на полуфинал

Волейболистите на Пирин (Разлог) стигнаха до трети решаващ мач в 1/4-финалния си плейоф срещу Левски София в Efbet Супер Волей. Играчите на Благовест Катранджиев шокираха "сините" и ги надиграха категорично с 3:0 (25:17, 25:21, 25:23) във втората среща от 1/4-финала помежду им, играна тази вечер в зала "Септември".

Така разложани успяха да изравнят резултата в плейофната серия на 1-1 победи. Третият решаващ мач между двата тима е в петък (29 март) от 19,30 часа в зала "Левски София" в столицата.

В началото на първия гейм Пирин бързо поведе с 3:0 след атака на Радослав Попов, грешка на Венислав Антов от гостите и ас на Стилиан Делибосов. Разликата нарасна до 6:2 след технично отиграване на Мариян Наков, което пък накара треньорът на Левски Николай Желязков да вземе прекъсване. Последваха две грешки на домакините и успешна контра на Владимир Гърков и 6:5. Разложани веднага си върнаха преднината при 8:5 след атака на Кристиян Алексов и нов ас, този път на Костадин Гаджанов. Преднината на Пирин продължи да расте до 11:6 след нова атака и ас на Наков. Въпреки втория тайм-аут за Ники Желязков и "сините", резултатът стана 13:6 след страхотен блок на Алексов и директна точка от сервис на Наков. Домакините увеличиха предимството си до 18:8 след грешка от сервис на влезлия като резерва за гостите Александър Къндев и два поредни блока на Гаджанов. Пирин запази преднината си и без проблеми спечели гейма с убедителното 25:17 след пусната топка на разпределителя Николай Манчев.

Втората част пък започна по-добре за Левски, които дръпнаха с 3:0 след грешка на Мариян Наков от домакините и две успешни атаки на Александър Къндев, който остана в игра за "сините". Постепенно Пирин успя да изравни при 5:5 след сгрешен сервис на Къндев и страхотна блокада на Кристиян Алексов. Гостите отново поведоха при 9:6 след три поредни грешки на разложани. Пирин стигна до ново равенство при 10:10 след атака на Алексов и аут на Кристиян Титрийски от Левски, след което в игра за "сините" се завърна Венислав Антов. Двата тима продължиха равностойно до 15:15, след което последва отличен блок на Стилиан Делибосов - 16:15 за домакините и тайм-аут за Ники Желязков и Левски. Въпреки това, последва нова блокада на Делибосов и 17:15. Разликата нарасна до 21:18 след ас на Николай Манчев и второ прекъсване за Николай Желязков. Контра блок-аут на Радослав Попов и 22:18. В крайна сметка Пирин затвори гейма в своя полза при 25:21 след грешка на разпределителя на Левски Симеон Николов и поведе с 2:0.

Играта на старта на третия гейм беше напълно равностойна до 13:13, като двата тима си размениха по няколко пъти водачеството в резултата, след което Пирин поведе с 15:13 след грешка от сервис на Симеон Николов и силен ас на Радослав Попов. При резултат 18:16 треньорът на Левски Николай Желязков пусна в игра втория разпределител Стоил Палев, а Симеон Николов заигра като диагонал. Разликата, обаче, стана 19:16 след контра блок-аут на Мариян Наков, след което Николай Желязков взе тайм-аут за Левски. Резултатът стана 22:18 след нова успешна атака на Радослав Попов и второ прекъсване за "сините". Гостите успяха да намалят изоставането си до 22:23 след атака на резервата Кристиян Титрийски и отлична блокада на Светослав Гоцев. Все пак, Пирин спечели гейма с 25:23 след силна атака на Мариян Наков, а с това и мача с 3:0, с което пък изравни плейофната серия на 1-1 победи.

Най-полезен за Пирин стана Мариян Наков с 16 точки (1 блок, 2 аса и 42% ефективност в атака - +8) за победата. Радослав Попов добави още 12 точки (1 ас, 73% ефективност в атака и 67% позитивно посрещане - +8) за успеха.

За тима на Левски влезлите като резерви Кристиян Титрийски (53% ефективност в атака - +4) и Александър Къндев (1 блок, 57% ефективност в атака и 40% позитивно посрещане - +3) завършиха с по скромните 9 точки.