Атланта спря победната серия на Бостън, изненадващи загуби за Чикаго и Финикс

Тази нощ се изиграха 11 мача от редовния сезон на НБА. В някои от тях се получиха изненадващи резултати, като загубата на Бостън Селтикс от Атланта Хоукс. Чикаго Булс и Финикс Сънс също регистрираха поражения, които не са влизали в сметките им.

В ранния мач от програмата Кливланд Кавалиърс победи Шарлът Хорнетс със 115:92. Джарет Алън, Евън Мобли и Джордж Нианг отбелязаха по 17 точки за "кавалерите", а за Шарлът се отличи Брандън Милър с 24 точки.

Бостън пристигна в Атланта на гърба на серия от 9 поредни победи, но допусна сериозен срив през второто полувреме и отстъпи със 118:120. Де'Андре Хънтър беше най-резултатен за Хоукс с 24 точки, а 22 добави Богдан Богданович. За Бостън над всички беше Джейсън Тейтъм с 37 точки и 8 борби, а 24 точки наниза Джейлън Браун.

Ню Йорк Никс нямаше проблеми в домакинството си на Детройт Пистънс - 124:99. Отборът на Том Тибодо натрупа преднина от 19 точки още след първата четвърт и до края на изпуснаха инициативата. Донте ДиВинченцо избухна с 40 точки за "бричовете", а за Детройт 24 отбеляза Маркъс Сасър.

В най-нискорезултатния мач за вечерта Бруклин Нетс надви с 96:88 Торонто Раптърс. Гостите изковаха успеха в последната четвърт, а най-голям принос имаха Денис Шрьодер и Трендън Уотфор с по 19 точки.

Финикс Сънс беше в серия от 3 поредни победи, но се провали при визитата си на Сан Антонио Спърс - 102:104. Девин Васел и Джереми Сохан поведоха "шпорите" с по 26 точки, а за Чикаго най-резултатни бяха Девин Букър с 36 точки и Кевин Дюрант с 29.

Хюстън Рокетс подчини Портланд Трейл Блейзърс със 110:92. Джейлън Грийн беше лидерът на "ракетите" в двубоя с 27 точки. От гостите 28 вкара Делано Бантън, но те не помогнаха "пионерите" да избегнат седмата поредна загуба.

Една от изненадите на нощта се получи в Чикаго, където "биковете" отстъпиха на аутсайдера Вашингтон Уизардс със 105:107. Демар ДеРоузън отбеляза 27 точки за Чикаго, а от състава на Вашингтон се отличи Джордан Пуул с 23 точки.

Шампионът Денвър Нъгетс разби Мемфис Гризлис със 128:103 и оглавява класирането в Западната конференция. Никола Йокич остана близо до "трипъл-дабъл" с 29 точки, 11 борби и 8 асистенции. Ламар Стивънс наниза 19 точки за "гризлитата", които правят слаб сезон и нямат шансове за плейофите.

Далас Маверикс спечели гостуването си на Юта Джаз със 115:105. Последните 12 минути бяха силни за тима от Тексас, а Лука Дончич и Кайри Ървинг поведоха съотборниците си към четвърти пореден успех. Дончич направи "трипъл-дабъл" с 29 точки, 12 борби и 13 асистенции, а Ървинг завърши с 27 точки. Над всички за Юта беше Лаури Марканен с 34 точки.

Без възстановяващия се от контузия Александър Везенков Сакраменто Кингс побди гостуващия Филаделфия 76ърс със 108:96. Тайрийз Макси вкара 29 точки за Фили, но отборът не успя да повтори силната си игра от мача срещу ЛА Клипърс предишната нощ. За Сакраменто по 23 точки вкараха Кийгън Мъри и Ди'Аарън Фокс. Домантас Сабонис пък се отчете с "трипъл-дабъл" (11 точки, 13 борби и 10 асистенции) за успеха.

ЛА Клипърс отново разочарова - 116:133 у дома срещу Индиана Пейсърс. Пол Джордж и Кауай Ленърд отбелязаха по 28 точки за тима на Тайрон Лу, който е пети в класирането на Запад с баланс о 44 победи и 27 загуби. За Индиана над всички беше Паскал Сиакам с 31 точки, а 24 добави Майлс Търнър.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!