Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Четвъртфинал за Елеонора Тонева в турнир от първа категория на Тенис Европа

Състезателката на "Тенис клуб 15-40" Елеонора Тонева стигна четвъртфиналите в турнира от най-високата първа категория в Тенис Европа до 16 години в Испания. Тя започна с две победи, а в следващата фаза загуби от водачката в схемата Яна Ковакова от Чехия. След титлата в Кипър преди две седмици Тонева вече е с шест победи и една загуба през сезона.

Другият състезател на клуба Самуил Пешев отпадна в третия квалификационен кръг след загуба в оспорван мач с малтиеца Еван Галеа.

Калоян Шиков (ТК "ДМ Тенис") стигна до четвъртфиналите, където отстъпи пред втория поставен Гонсало Кастро от Португалия.

Пешев и Шиков играха заедно на двойки, като тръгнаха с две победи, а след това загубиха в полуфиналите.

"Турнирът в Торело е от най-високо качество и със сериозна традиция. Всяка победа тук е отличен резултат. Радвам се, че нашите състезатели успяха да победят неведнъж. Започва сезонът на открито, където ще се постараем максимално да използваме наученото от престоя в Испания за постигане на високи резултати", каза треньорът на българския отбор на турнира Пресиян Коев от "15-40".

Силният турнир има богата история и традиции, като се провежда за 22-и път. На върха са стъпвали някои от сегашните звезди в тениса като Андрей Рубльов, Дария Касаткина и Паула Бадоса.