Шампионките от Марица с ударно начало в плейофите

Шампионът на България Марица (Пловдив) започна с категорична победа в 1/4-финалните плейофи на женската "Демакс" лига. Маричанки разгромиха като гости Варна ДКС с 3:0 (25:8, 25:18, 25:17) в първия мач от серията помежду им, играна тази вечер в зала "Младост 1" в Морската ни столица.

Волейболистките на ЦСКА отнесоха Хектор в първия 1/4-финал

Така маричанки поведоха в плейофната серия с 1-0 победи и при успех утре ще си осигурят място на полуфиналите. Втората среща между двата тима е утре (23 март) от 12,00 часа отново във Варна.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Маричанки стартираха в първата част с 8:2, стигна се до 16:3, а геймът приключи при 25:8. Във втората част Марица поведе с 6:1, стигна се до 17:12, а геймът завърши след 25:18. В третия гейм домакините от Варна ДКС поведоха със 7:1, Марица обаче направи пълен обрат и поведе 13:10, след което спечели и мача след 25:17 и 3:0.