Саяна елиминира Атлетик за купата на АФЛ

В с.Градина, Саяна (Хасково) надви Атлетик (Куклен) с 2:1 в полуфинал на Югоизточна България от турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Заслужен успех за селекцията на Живко Желев с оглед събитията на терена. Футболистите му създадоха положения за гол, уцелиха и гредата. Атлетик също имаше своите шансове да вкара. Всичко това с случи преди заключителните минути на двубоя. Те обаче бяха най-интересни. Първо в 80-ата Кристиян Орманов даде преднина на тима от Куклен. Бейсин Бейсин възстанови равенството в 85-ата минута. Ангел Костов осигури успеха на хасковския тим в 5-ата минута на даденото от съдията добавено време. Веднага след попадението, Ванчо Траянов от Атлетик отправи реплика към съдията и беше отстранен с червен картон.

Победата класира Саяна на финал, където с Несебър ще определят представителя на Югоизточна България в заключителните битки, вече на национално ниво за трофея.