Шампионът Наполи спря победната серия на лидера Интер в първенството

Отборите на Интер и Наполи завършиха наравно 1:1 на „Джузепе Меаца“ в последния двубой от 29-ия кръг на Серия "А". Матео Дармиан (43') се разписа за домакините, а за гостите точен беше бившият „нерадзуро“ Жуан Жезус (81'). Така убедителният лидер в първенството и действащият шампион не излъчиха победител в последния сблъсък помежду си през сезона. Неаполитанците за първи път от март 2018 година насам си тръгнаха непобедени в шампионатен мач срещу този съперник в Милано. От друга страна, това реми сложи край на серията на „Змията“ от 10 успеха в Калчото, която започна с началото на тази година.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Симоне Индзаги предприе само две промени сред титулярите си след злощастната загуба от Атлетико Мадрид в Шампионската лига. Франческо Ачерби се завърна в центъра на защитата за сметка на Стефан де Фрай. Като десен халф-бек беше предпочетен Дармиан пред Дензъл Дъмфрис. Атакуващият тандем беше оформен от капитана Лаутаро Мартинес и Маркюс Тюрам.

Франческо Калцона също е предприел две промени в стартовия си състав след поражението от Барселона в ШЛ. Като ляв бек този път стартира Матиас Оливера вместо Марио Руи. Атаката на тима пък е водена от Джакомо Распадори, а не от голмайстора Виктор Осимен. На двата фланга по традиция са разположени Матео Политано и Хвича Кварацхелия.

В началните минути на двубоя имаше само блокирани и много неточни удари пред двете врати. Така се стигна до 13-ата минута, когато в рамките на секунди Алекс Мерет спаси опасни удари на Дармиан и Лаутаро, а с третия шут Николо Барела прати топката високо над вратата. Две минути по-късно Федерико Димарко не намери целта със своя изстрел. В 27-ата минута Тюрам се опита да си изпроси дузпа за нарушение на Амир Рахмани, но се оказа, че е бил в положение на засада. Постепенно мачът навлезе в спокойно темпо без голови положения. "Нерадзурите" обаче изчакаха правилния момент, в който да открият резултата. Това стана в 43-тата минута, когато Алесандро Бастони с пас намери на чудесна позиция Дармиан, който отправи удар по земя, а Оливера не успя да спре пътя на топката към мрежата за 1:0.

Втората част започна с изстрел на Лаутаро, който беше отразен от Мерет. Малко след това Тюрам също нанесе удар, но го направи доста неточно. В 53-тата минута заучено изпълнение на пряк свободен удар доведе до рикоширал шут на Димарко, който обаче беше избит от вратаря в корнер. При последвалото му изпълнение Тюрам се отчете с нов пропуск. В 56-ата минута Кварацхелия принуди Ян Зомер да направи първата си намеса в двубоя, като тя беше твърде лесна. В следващите минути Хамед Траоре се отчете с два пропуска, а домакините отправиха три удара, всички от които бяха блокирани. В 78-ата минута Замбо Ангиса отправи разочароващ изстрел. В 81-вата Зомер се справи с изстрел с глава на резервата Джовани Симеоне. Секунди по-късно обаче след грешки на домакините се стигна до корнер за „партенопеите“. При неговото изпълнение Бастони неволно асистира на Жезус, който изравни за гостите чрез удар с глава за крайното 1:1.

Въпреки това реми Интер остава убедителен лидер в класирането с актив от 76 точки, а Наполи продължава да заема седмата позиция с 45 спечелени пункта.

ИНТЕР - НАПОЛИ 1:1

1:0 Дармиан (43')

1:1 Жезус (81')

Интер: Зомер, Павар, Ачерби, Бастони, Дармиан, Барела, Чалханоолу, Мхитарян, Димарко, Тюрам, Лаутаро,

Наполи: Мерет, Ди Лоренцо, Рахмани, Жезус, Оливера, Замбо Ангиса, Лоботка, Траоре, Политано, Распадори, Кварацхелия

Снимки: Imago