ПСЖ унищожи Монпелие с хеттрик на Мбапе

Килиан Мбапе вкара три гола за разгромната победа на Пари Сен Жермен над Монпелие с 6:2 в среща от 26-ия кръг на Лига 1. Звездата на парижани не беше титуляр в предишния шампионатен мач срещу Реймс (2:2), а днес показа, че с него в състава отборът има съвсем друг облик. Освен Мбапе за успеха на "Стад де ла Мосон" се разписаха Витиня, Канг-Ин Лий и Нуно Мендеш.

ПСЖ беше в серия от три поредни равенства в Лига 1, но с победата тази вечер увеличи аванса си пред втория Брест на 12 точки. Мбапе пък има 24 гола от началото на сезона, с цели 9 повече от втория в листата на стрелците Джонатан Дейвид от Лил.

Фалцов удар на Витиня даде преднина на гостите в 14-ата минута. Португалецът получи достатъчно пространство пред наказателното поле и технично завъртя топката към далечния ъгъл, а отчаяният плонж на Димитри Берто закъсня. Десетина минути по-късно Рандал Коло Муани комбинира с Мбапе, който от малък ъгъл преодоля стража на Монпелие.

След половин час игра грешка в защитата на ПСЖ позволи на Арно Норден да върне едно попадение. Нападателят на домакините беше точен с глава отблизо. В самия край на полувремето Данило Перейра подари топката на футболист на Монпелие, а Джанлуиджи Донарума извърши нарушение в наказателното поле. Тежи Савание превърна отсъдената дузпа в гол - 2:2.

Този развой на мача само ядоса звездния състав на Луис Енрике. В 50-ата минута Брадли Баркола подаде на Мбапе, а неговият великолепен удар прати топката в напречната греда, откъдето тя се озова в мрежата на домакините. Само три минути по-късно Канг-Ин Лий също простреля Берто с прецизно изпълнение.

Хеттрикът на Мбапе стана факт след хубав извеждащ пас на Витиня и безкомпромисен удар. Малко преди края на редовното време Нуно Мендеш изскочи зад защитата на домакините и прати топката под напречната греда.

"Аз съм голям щастливец, защото разполагам с невероятни таланти. Твърдя го от първия си ден начело на отбора. Тези момчета имат характер на шампиони и преследват победата във всеки мач. Кой гол ми хареса най-много? Всички, не мога да посоча само един", каза доволният Луис Енрике след двубоя.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago