Манчестър Юнайтед прекърши мечтите на Ливърпул за квадрупъл след уникална драма с продължения на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите на ФА Къп, след като победи с 4:3 след продължения историческия си съперник Ливърпул на „Олд Трафорд“ в голямото дерби от 1/4-финалната фаза на надпреварата. „Червените дяволи“ изиграха много силни първи 35 минути и заслужено поведоха след гол на Скот Мактоминей (10'), който пропусна страхотна възможност да удвои. След това обаче Ливърпул намери ритъма си. Първо попадение на Ендо бе отменено заради тънка засада на Салах, а след това в рамките на три минути в края на полувремето и в добавеното време Алексис Мак Алистър и Мохамед Салах направиха пълен обрат. След почивката Ливърпул контролираше напълно играта, но при една от малкото си атаки „червените дяволи“ стигнаха до изравнително попадение на Антони в 87-ата минута. След това гредата спаси Юнайтед след удар на Елиът, а Рашфорд направи голям пропуск в добавеното време. Така се стигна до продължения. В първото от тях домакините изглеждаха по-свежия отбор, но пък мърсисайдци поведоха с гол на Харви Елиът, дошъл с помощта на рикошет, в 105-ата минута. Маркъс Рашфорд обаче изравни в 112-ата минута, а Амад Диало донесе знаменития успех на своя отбор с гол в 121-вата минута. Така Манчестър Юнайтед запази шансове за трофей през тази кампания и същевременно уби мечтите на Ливърпул за квадрупъл в последния сезон на Юрген Клоп като мениджър на мърсисайдци.

Манчестър Юнайтед елиминира Уигън, Нюпорт Каунти и Нотингам Форест, за да стигне до тази фаза, докато Ливърпул се справи с Арсенал, Норич и Саутхамптън.

Расмус Хойлунд и Аарън Уан-Бисака се завърнаха в стартовия състав на Манчестър Юнайтед след контузии. Хари Магуайър и Мейсън Маунт също са възстановени, но останаха на пейката за началото. Каземиро и Джони Еванс отпаднаха от сметките заради травма.

Юрген Клоп направи три промени в сравнение с мача със Спарта (Прага) през седмицата. Вирджил Ван Дайк, Алексис Мак Алистър и Луис Диас се завърнаха сред титулярите. Райън Гравенберх се завърна в групата, след като се възстанови от контузия. Ибрахима Конате обаче не успя да се възстанови навреме и не попадна в групата за днешния двубой.

„Червените дяволи“ започнаха активно и Келъхър трябваше да прави спасяване още в четвъртата минута след добре насочен удар на Рашфорд към ъгъла. Ливърпул отговори с шут от далечна дистанция на Собослай, който не бе проблем за Онана.

В деветата минута гостите бяха много близо до това да излязат напред в резултата, след като Салах засече от въздуха центриране на Нунес. Топката обаче премина на сантиметри встрани от далечната греда.

Минута след това обаче Манчестър Юнайтед поведе. Рашфорд изведе Гарначо зад гърбовете на Гомес и Куанса, Келъхър изби удара на крилото, но Мактоминей направи добавка отблизо за 1:0.

Гостите се смутиха за няколко минути и Гарначо отново се озова на добра позиция в наказателното поле, но Робъртсън блокира. Малко след това именно шотландецът имаше страхотен шанс да изравни, след като получи от Диас в наказателното поле, но стреля високо над вратата. В 18-ата минута и Джо Гомес се озова на добра позиция за стрелба след пас на Собослай, но и неговият удар премина над вратата.

В 28-ата минута Юнайтед организира опасна контраатака, но в решаващия момент Хойлунд се подхлъзна в наказателното поле. Онана пък спаси удар на Собослай от 20-ина метра.

Мактоминей можеше да удвои в 35-ата минута, след като получи в наказателното поле от Рашфорд и стреля силно от упор, но право в Келъхър, който успя да избие. Веднага след това Диас проби отляво и стреля в близкия ъгъл, но Онана също спаси.

В 37-ата минута Ватару Ендо помисли, че е изравнил резултата след двойно със Салах и прецизен удар в ъгъла, но попадението бе отменено заради тънка засада на египтянина.

Минута преди края на първото полувреме обаче продължително нападение на Ливърпул бе изострено от много добър пробив на Куанса отдясно. Централният бранител намери по земя Собослай, а унгарецът върна Мак Алистър, който стреля в близкия ъгъл. Топката рикошира в Мейну и влезе във вратата на Онана за 1:1.

Ливърпул натисна здраво и бързо стигна до пълен обрат. В третата минута на добавеното време Гомес отне от Фернандеш, който претендираше, че е бил фаулиран, след което десният бек на мърсисайдци центрира към Нунес. Линдельоф изби с глава, но топката стигна до Диас, който веднага пусна вляво към уругваеца. Той добре се освободи и стреля, Онана изби, а Салах направи добавка от седем метра за 1:2.

В началото на второто полувреме Нунес можеше да даде още по-добра преднина на гостите, но Онана изби удара му в близкия ъгъл.

В 53-тата минута Бруно Фернандеш влезе много опасно отляво, но в момента,в който нанесе удар, Куанса се хвърли в краката му. След топва топката премина успоредно на голлинията, но Хойлунд не успя да я засече.

В следващата атака домакините поискаха дузпа, след като топката срещна ръката на Робъртсън, но наказателен удар нямаше как да има, защото преди това имаше рикошет в крака на шотландеца. Веднага след това Ливърпул организира опасна контраатака, която обаче завърши с много неточен удар на Нунес.

В 60-ата минута Мак Алистър стреля опасно от пряк свободен удар, но топката премина над вратата. Ливърпул наложи сериозен натиск. Онана изби силен удар на Нунес, а след това отрази и изстрел на Салах. В 68-ата минута пък стражът трябваше да излиза извън наказателното поле, за да пресече извеждащо подаване към египтянина.

Малко по-късно Брадли и Гакпо пък замениха Робъртсън и Салах. Ериксен пък влезе на мястото на Мейну.

Ливърпул пропусна няколко добри ситуации да нанесе трети удар на контраатака и това бе наказано от домакините в момент, в който не се виждаше как "червените дяволи" ще стигнат до гол. Гарначо се пребори добре и намери начин да премине между няколко играчи, след което да подаде към Антони, който се обърна и стреля много прецизно точно до гредата.

Веднага след това Ливърпул можеше да си върне преднината, но нещо средно между удар и центриране на Елиът срещна гредата.

Юнайтед натисна в последните минути на редовното време, но отбраната на Ливърпул се справи и така се стигна до продължения. В 94-тата минута Рашфорд пропусна златен шанс да направи пълен обрат, след като получи извеждащо подаване от Ериксен зад защитата, но стреля встрани от вратата. В тази ситуация обаче нападателят изглежда бе в положение на засада.

В 92-рата минута Антони стреля опасно, но над вратата. 101-вата минута домакините развиха много добро нападение, което завърши със силен удар на Линдельоф, след който топката се оплете от външната страна на мрежата.

Въпреки че домакините доминираха през това първо продължение и бяха по-свежият отбор, гостите излязоха напред в резултата в 105-ата минута. Брадли намери Елиът пред наказателното поле, след което халфът стреля, топката рикошира в крака на Ериксен и влезе в долния десен ъгъл на вратата на Онана, който нямаше шанс.

Веднага след това Рашфорд за пореден път не уцели вратата от добра позиция.

В 111-ата минута Мауайър можеше да изравни резултата, но стреля право в Келъхър. Минута след това обаче Нунес сгреши с едно подаване в своята половина, Мактоминей пресече и изведе Рашфорд, който този път бе точен, стреляйки в ъгъла за 3:3.

Самият Мактоминей можеше да направи пълен обрат в 117-ата минута, когато засече ниско центриране на Рашфорд, но топката премина на сантиметри встрани.

В 120-ата минута Ливърпул стигна до корнер пред вратата на Онана. Почти всички играчи на гостите отидоха в предни позиции, за да стигнат до победен гол. Елиът обаче загуби топката пред наказателното поле. Гарначо се изстреля напред, след което пусна вляво към Амад Диало, който стреля в далечния ъгъл за 4:3. Героят на Юнайтед получи втори жълт картон заради радостта си при гола, но това нямаше никакво значение за него и феновете на „червените дяволи“.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!