Очаквайте в 12:00 Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Два бързи гола върнаха Унион на победния път

Отборът на Унион (Берлин) записа домакински успех с 2:1 над Вердер (Бремен) в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата. Така столичани прекратиха серията си от три мача без победа, а техният опонент не е спечелил нито един от последните си четири двубоя. Освен това берлинчани имат шест победи в последните си седем срещи с бременци, които са спечелили само една от тях.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

През първото полувреме преобладаваше грубата игра, което доведе до цели шест жълти картона. За сметка на това и трите гола дойдоха през втората част. В 50-ата минута Сене Линен без да иска нагласи топката за Йорбе Вертесен и така нападателят даде аванс на домакините с мощен шут. Само две минути по-късно Брендън Аарансън комбинира именно с Вертесен, след което удвои преднината на своя тим. В оставащото време силите на “бременските музиканти” стигнаха само за един гол, който падна в 63-тата минута, когато Митчел Вайзер беше точен с глава след корнер.

Така Унион събра 28 точки и се намира на 13-ата позиция в класирането с равен актив с 12-ия Борусия (Мьонхенгладбах), докато Вердер остана на 10-ото място с 30 пункта.

Снимки: Imago