Любомир Минчев: Имаме играчи, които не са в нужното състояние

Наставникът на Спартак Плевен Любомир Минчев говори след победата на своя тим със 74:65 над Ямбол в двубой от четвъртфиналната фаза на турнира за Купата на България.

Спартак удържа Ямбол и си осигури полуфинал с Балкан

“Една от причините Ямбол да се върне в мача са нашите грешки. Може би лесно се натрупа тази разлика в първата четвърт. Организацията малко или много спадна. Процентът не ни беше добър, а в третата част те извадиха и такива щастливи стрелби, които влязоха в последната секунда.

Балкан е един от фаворитите за мен в този турнир. Очаквам да играят агресивно в защита и да тичат на контраатака. Това са техните силни страни. Ние може и да сме в целия си състав, но колко от тези играчи са готови и са тренирали. Имаме играчи, които са били дълго време контузени и не са в това състояние, което се иска. Хубаво е, че днес завъртях състава. Всеки един треньор ще иска водещите му играчи да не играе по 35 минути, а да има свежест. Все пак на следващия ден пак играеш мач.

Станимир Маринов е на две тренировки. Смятате ли, че с две тренировки ще бъде във форма? Естествено, че не е в това състояние, в което и на него и на мен ми се иска да бъде”, сподели Минчев.