Спартак удържа Ямбол и си осигури полуфинал с Балкан

Тимът на Спартак Плевен си проправи път към полуфиналната фаза на турнира за Купата на България. Момчетата на старши треньора Любомир Минчев се наложиха над съперниците си от Ямбол със 74:65 (27:8, 17:23, 15:19, 15:15) в четвъртфинален двубой, проведен в зала “Арена Бургас”.

По този начин утре от 16:00 часа плевенчани ще се изправят срещу шампионите от Балкан в първия полуфинал за деня.

Спартак бе по-добрият отбор на паркета в началото, като тимът спечели по категоричен начин първата четвърт с 27:8 и водеше с двуцифрена преднина на почивката. След това обаче ямболии вдигнаха оборотите и финалният щурм им помогна да скъсят изоставането си до две точки при 63:61, но символичните домакини затвориха мача в своя полза.

Талиб Занна бе най-резултатен за Спартак с дабъл-дабъл от 14 точки и 11 борби за коефициент от 27. Джулиен Люис допринесе с още 12 точки.

Питър Кис бе водещ реализатор за Ямбол с 21 точки. Маркедрик Бел завърши с 15 точки и 5 борби, а Кевин Хънт приключи с 13 точки.