Панатинайкос ликува в дербито с Олимпиакос след обрат

Панатинайкос спечели голямото дерби на Гърция срещу вечния си враг Олимпиакос, след като се наложи с 3:1 като гост на стадион "Йоргос Караискакис". Домакините първи откриха резултата, но "детелините" направиха обрат и прибавиха ценни три точки в актива си.

Срещата започна обещаващо за Олимпиакос, който рано взе преднина в резултата чрез Даниел Поденс в 24-тата минута.

ПАО обаче направи светкавичен обрат в края на първото полувреме. Първо Анастасиос Бакасетас изравни в 41-вата минута, а след това Фотис Йоанидис изведе гостите напред в 4-тата минута на добавеното време.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

През втората част гостите нанесоха фаталния си удар, като отново Йоанидис се разписа за 1:3 в 70-ата минута на двубоя, с което окончателно сложи точка на спора.

С тази победа Панатинайкос събра актив от 59 точки и е все по-близо до лидерите в класирането, като заема 3-тата позиция. Олимпиакос пък остава с 57 точки на 4-тото място.