Алавес усложни ситуацията на Райо Валекано

Алавес спечели с 1:0 домакинството си на Райо Валекано. Андони Горосбел отбеляза единственото попадение в мача в края на първото полувреме. Тимът на Луис Гарсия постигна първа победа в последните си шест мача. За гостите ситуацията става все по-притеснителна. Те нямат победа в последните си 10 мача във всички турнири и само четири точки ги делят от зоната на изпадащите.

Алавес доминираше през първото полувреме и заслужено се оттегли с преднина, въпреки че голът падна малко преди почивката. Великолепно подаване на Антонио Бланко изведе Андони Горосбел сам срещу вратаря, а десният бранител много технично прехвърли стража. Гостите направиха много малко в предни позиции. Един удар на Кике Перес от границата на наказателното поле мина над вратата.

След почивката Райо заигра малко по-смело, но можеше да се окаже с два гола пасив. В 55-ата минута Хави Лопес прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено поради засада на Карлос Висенте, който му подаде. Малко по-късно и попадение на Раул де Томас не бе зачетено поради засада. В следващия период липсваха сериозни положения. Това устройваше домакините, а в играта на съперника личеше липса на идеи.

Иниго Перес пусна в игра Радамео Фалкао, но и той не успя да помогне. Колумбиецът има само един гол в Ла Лига през този сезон. Дълбоко в добавеното време Райо бе много близо до изравняване. Удар с глава на Иси Паласон бе отразен от Сивера, а при добавката Фалкао нацели горната греда.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago