Лудогорец смачка Септември (София) в дербито на кръга на Елитната група до 16 години

Лудогорец победи с 4:0 Септември (София) в най-интересния двубой от 18-ия кръг на Елитната група до 16 години.

Срещата започна по-силно за разградчани и те логично упражниха натиск. В 23-ата минута разградчани стигнаха до откриване на резултата, след като Илиан Гатински завърши добра атака и хубаво центриране на Калоян Божков. Към края на първата част септемврийци опитаха да отговорят, но до почивката други попадения не паднаха.

Второто полувреме започна отново с по-добра игра на Лудогорец и те отбелязаха втори гол, след като Мартин Николов се разписа с глава.  Домакините продължиха да доминират и стигнаха до още две попадения. Първо Димитър Мрънов отбеляза след добра атака, а Калоян Божков оформи и крайния резултат 4:0.

По този начин Лудогорец увеличава разликата от Септември на върха в класирането на Елитната група до 16 година.