Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал) 1:0

ЦСКА - София срещу ЦСКА 1948 - неравностойна битка в “червеното” дерби

Снощната победа на ЦСКА - София с 2:1 над ЦСКА 1948 потвърди статистиката, че тимът от Бистрица е един от най-удобните съперници на този от “Армията”.

До този момент двата тима са изиграли 10 шампионатни срещи, в които ЦСКА - София има 7 победи, две равенства и само едно поражение. Статистиката можеше да е още по-плачевна за ЦСКА 1948, ако съперникът вкарваше своите дузпи.

На 22 май 2021 година ЦСКА - София допуска единствената си засега загуба от своя опонент в мач без значение. Тогава Марио Топузов вкарва попадението за крайното 1:0 в 65-ата минута. В 95-ата Жорди Кайседо пропуска дузпа и успехът е за ЦСКА 1948.

Най-болезнената загуба на точки за ЦСКА - София идва на 3 юни 2023 г. Тогава тимът е на първо място в класирането два кръга преди края. Енес Махмутович открива резултата в 40-ата минута, но пет минути по-късно Педриньо изравнява. В 102-ата минута ЦСКА - София получава право да изпълни 11-метров наказателен удар, но Турицов го пропуска, а равенството (1:1) коства на отбора първото място и титлата на България.

През този сезон двата “червени” тима са изиграли две срещи, в които победител е ЦСКА - София (2:0 и 2:1).

ЦСКА 1948 се представя далеч по-добре в първенството срещу хегемона на България през последните 12 години - Лудогорец. Там "червените" са записали 2 победи, три равенства и четири загуби. Балансът им като домакин срещу разградчани е 2 победи, две равенства и едно поражение при положителна голова разлика 9:8.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!