Борусия (М) и Кьолн си вкараха шест гола в запомнящо се дерби

Ден след сбиването между голям брой фенове на Борусия (Мьонхенгладбах) и Кьолн двата тима изиграха запомнящо се дерби, в което си размениха шест гола за крайното 3:3.

Това беше двубой от 25-ия кръг на Бундеслигата, след който “козлите” ще съжаляват много повече, защото остават под чертата - на цели 7 точки от спасителното 15-о място. Домакините са 12-ти и за тях беше важно да не губят.

Зрителите на “Борусия Парк” станаха свидетели на куп положения и размяна на водачеството в резултата. Фариде Алиду изведе Кьолн напред след само седем минути. Гладбах обаче изравни преди паузата чрез Франк Онора (32’).

Далеч по-атрактивно се оказа втората част. Халфът на Борусия Флориан Нойхаус удари греда в 53-тата, а после регионалният съперник пак излезе напред - отново след попадение на Алиду (64’).

Последва влизане в игра за домакините на Робин Хак, който секунди след появата си изравни за 2:2 в 71-вата. След още две минути той вкара и за 3:2, с което Борусия най-накрая поведе.

Тимът на Кьолн обаче намери сили да изравни, като това се случи в 79-ата, когато точен беше Деймиън Даунс.

В оставащите минути отборът на Борусия беше по-опасен, а в добавеното време Хак пропусна да оформи хеттрик и така да донесе победата на своите.