Спортист взе драматична победа над Струмска слава

Спортист (Своге) постигна победа срещу Струмска слава с късен гол на Мартин Кръстев в добавеното време на срещата от 24 кръг на Втора лига. Футболистите на Георги Чиликов пропуснаха няколко чисти голови положения преди да се стигне до финалната развръзка.

Още в 10-ата минута Тони Иванов центрира перфектно в наказателното поле, първо Ариф Ферадов игра с глава, вратарят изби, последва добавка от чиста позиция на Христо Иванов, но стражът на гостите отново се справи. Само няколко минути по-късно Джонатан Нсонде бе изведен в наказателното поле, стреля с левия крак, но Петков отново се справи.

В 19-ата минута гостите имаха добра възможност, Йордан Тодоров стреля опасно, но Ивайло Василев изби в корнер. Минута преди края на първото полувреме Спортист не успя да се възползва от подарък на радомирци. Вратарят Драгомир Петков подари топката в краката на Антон Иванов, който обаче стреля в аут.

През второто полувреме нямаше много чисти голови положения, но отборът, който търсеше повече победата, бе този на Спортист. В 68-ата минута Мартин Кръстев нахлу отляво, центрира, но Петков пресече паса към Нсонде.

Стигна се до продължението, когато изритана топка стигна до наказателното поле, тупна и попадна на главата на Мартин Кръстев, който я бутна в мрежата – 1:0.

Спортист (Своге) 1:0 Струмска слава
1:0 Мартин Кръстев (90)