Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1 /почивка/

Вершоор триумфира в спринта в Джеда

Ричърд Вершоор спечели своята първа победа за сезон 2024 във Формула 2, след като триумфира в спринтовото състезание от втория състезателен уикенд за годината, който се провежда в Джеда, Саудитска Арабия.

Нидерландският пилот на Трайдънт стартира втори и запази позицията си зад Пол Арон (Хайтек) в първите обиколки. Неговата първа обиколка дойде в началото на седмата обиколка, когато естонецът успя да защити водачеството си. Обиколка по-късно обаче Вершоор беше безкомпромисен с много късно гмуркане от вътрешната страна в зоната за спиране за първия завой.

До финала на 20-те състезателни обиколки Вершоор трябваше да се справи само с още един рестарт след кола за сигурността. Тя се появи на пистата след завъртане на Амори Кордил (Хайтек) на завой №2, след което белгиецът изгаси своя мотор и остана по средата на трасето.

Това бе втората поява на автомобила на сигурността днес. Първото бе още на старта след един масов инцидент в първите завои. В него замесени бяха Денис Хаугер (МП Моторспорт), Исак Хаджар (Кампос) и Виктор Мартинс (АРТ), който се удари тежко в стената и отпадна. Зад тях Андреа Кими Антонтели (Према) се докосна в задния край на Джак Крауфорд (ДАМС) и загуби част от предното си крило.

След втория рестарт Вершоор реално нямаше конкуренция и въпреки късния опит на Хаугер да го догони успя да спечели. Тройката допълни Арон, който в самия край записа и най-бързата обиколка за състезанието. Енцо Фитипалди (Ван Амерсфоорт) финишира четвърти, а точки от състезанието взеха още победителят от двете състезания в Бахрейн преди седмица Зейн Малони (Родин), Крауфорд, Антонели и Пепе Марти (Кампос). Испанецът се движеше девети до последния завой, когато се възползва от грешка на Куш Майни (Инвикта), за да влезе в зоната на точките.

В генералното класиране във Формула 2 лидер с 40 точки е Малони, следван от Арон с 26 и Марти с 25. Днешният победител Вершоор е осми с 10 точки на своята сметка.

Вторият състезателен уикенд за сезон 2024 във Формула 2 приключва утре с основното състезание в Джеда, което ще стартира в 15:25 часа българско време, ще бъде с продължителност от 28 обиколки и ще включва едно задължително спиране в бокса. Първоначално от полпозишъна в него трябваше да потегли Оли Беарман (Према), но повиквателната на британеца от Ферари във Формула 1 ще даде първото място на старта на Майни.

Снимки: Gettyimages