Марсилия разби Виляреал

Марсилия разгроми с 4:0 гостуващия Виляреал в първи мач от 1/8-финалния сблъсък в Лига Европа между двата тима. Французите се разписаха на три пъти още през първата част чрез Жордан Верету (23’), Йерсон Москера (28’ автогол) и Пиер-Емерик Обамеянг (42’ дузпа, 59’), а габонецът добави втори гол през второто полувреме.

Марсилци откриха резултата в средата на първата част, когато едно центриране отдясно намери напълно непокрития Жордан Верету на метър пред голлинията и той реализира с глава. Френският тим успя да удвои преднината си само пет минути по-късно, когато ново центриране, този път от другата страна, предизвика карамбол в пеналта, а кълбото в крайна сметка се отклони от крака на Москера, за да се озове в мрежата. Домакините продължиха да са пълновластен господар на терена и пропуснаха още няколко положения. Те стигнаха до дузпа пет минути преди края на първото полувреме, когато Исмаила Сар падна в наказателното поле. Първоначално съдията не обърна внимание на ситуацията, но бе привикан от ВАР да прегледа отново положението и преразгледа позицията си. Зад топката застана ветеранът Пиер-Емерик Обамеянг, който реализира трети гол.

Габонецът вкара четвърти гол в срещата в 59-ата минута и тотално затвърди преимуществото на Марсилия. В 62-ата минута Алберто Морено от Виляреал пък бе изгонен за втори жълт картон, което сякаш окончателно сложи точка на спора в днешната вечер. До края на мача възпитаниците на Жан-Луи Гасе имаха още няколко положения да увеличат преднината си, но ги пропуснаха. Така Марсилия ще очаква спокойно реванша след седмица в Испания, а Виляреал ще трябва да изнесе впечатляващ двубои, ако иска да има шансове да поднесе огромна изненада и да премине в следващата фаза.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago