Гриша Назарян не можа да надделее Августин Спасов на "Дан Колов - Никола Петров"

Августин Спасов надделя над Гриша Назарян в категория до 63 кг и се класира на финала на турнира “Дан Колов - Никола Петров” в София, който Sportal.bg излъчва на живо.

При минута и половина от началото на двубоя Августин Спасов поведе с 3:0, след като изпрати извън очертанията на тепиха съперника. Августин пробва издърпване и излизане зад гърба на опонента, като въпреки че не успя да осъществи схватката, двамата отново излязоха извън кръга и се стигна до 4:0.

38 Турнир по борба "Дан Колов-Никола Петров" - полуфинали мъже

Гриша Назарян реализира първите си две точки при 20 секунди до почивката и намали изоставането си на 4:2. Синът на двукратния олимпийски шампион изостана с 2:5 след ново излизане извън очертанията, а от ЦСКА обжалваха резултата. Оспорването беше спечелено от щаба на Спасов, което означаваше 6:2 в негова полза.

Назарян пробва няколко “гмуркания” и други техники, но Спасов показа добра защита. В крайна сметка резултатът повече не се промени и по-опитният от двамата борци заслужи победата.

Снимки: Startphoto