Ман Сити постави уникален рекорд в евротурнирите

Победата на Манчестър Сити над датския ФК Копенхаген с 3:1 класира “гражданите” за четвъртфиналите на Шампионската лига и помогна на тима да влезе в историята с още едно постижение. Сити е първият клуб, който вкарва поне по три гола в 9 поредни мача в европейските клубни турнири.

Съставът на Джосеп Гуардиола е действащият носител на трофея и няма загуба в надпреварата от май 2022 година, когато драматично отпадна от Реал Мадрид на полуфиналите. В следващите 21 мача в турнира “гражданите” са непобедени.

През този сезон Ман Сити спечели и шестте си двубоя в груповата фаза (3:1 и 3:2 срещу Цървена звезда, 3:0 и 3:1 срещу Йънг Бойс, 3:2 и 3:1 срещу РБ Лайпциг), а след това на два пъти победи ФК Копенхаген на осминафиналите.

Английският клуб неизменно се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига през последните 7 години. Серията започна след 2017 година, когато Манчестър Сити отпадна на осминафиналната фаза от Монако след общ резултат 6:6 и повече голове на чужд терен за монегаските.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages