Треньорът на Копенхаген: Почти невъзможно е да продължим, но няма да се предадем

Наставникът на Копенхаген Якоб Нееструп призна, че е почти невъзможно неговият тим да отстрани Манчестър Сити в 1/8-финалите на Шампионска лига, но беше категоричен, че играчите му няма да се предадат в утрешния реванш. Датският шампион изостава с 1:3 след домакинската си загуба в първия мач.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

“Няма да се предадем. Напълно съм добре с този мач, нямам никакви проблеми. Много добре знам, че изоставаме, че трябва да играем тук срещу най-добрия тим в света, че е почти невъзможно и прочие. Ние обаче ще дадем всичко от себе си заради нас и датския футбол. Много се фокусирам върху коефициентите и затова не бива да се предаваме. Да, почти невъзможно е да продължим напред, но с късмет и умения мачът може за тръгне и в положителна, и в негативна посока. Един гол, както и други неща, може да направи разликата по отношение на ранкинга, така че има за какво да играем. Играчите също го знаят. Видяхме срещу Сити на “Паркен” миналия сезон, че можеш да изоставаш 35 минути и изведнъж една ситуация да промени динамиката. Разбира се, че трябва да преследваме тези ситуации.

Преди всичко ще се нуждаем от добра отбрана. Ще играем в дълбока защита в големи периоди от мача, както правят всички отбори в Премиър лийг, когато играят тук. Аз обаче съм доволен как стояхме на “Паркен”, където ги държахме далеч от вратата ни през втората част, въпреки че, от друга страна, на нас ни беше трудно да се намалим техния натиск. Така че искаме утре да правим пасове, с които да няма голям натиск пред нашата врата. Надявахме се да ги пресираме повече на “Паркен”, като успяхме да го направим например след нашия гол, но тук вероятно ще ни бъде по-трудно. Затова трябва да приемем, че ще играем в дълбока защита и че ще ни бъде трудно да ги притиснем, защото те са толкова добре технически с топката и тактически в оползотворяването на пространствата. Но да предположим, че отнемем 6-8-10 минути от техния масивен натиск. Ето там са възможностите за малко по-изгодна картина на мача за нас”, коментира Нееструп на пресконференцията си преди двубоя.

Снимки: Imago