Майкъл Оуен обвини Рашфорд за изравнителния гол в дербито

Маркъс Рашфорд заби атрактивно попадение за 1:0 в полза на Манчестър Юнайтед срещу Манчестър Сити (1:3) в неделя, но независимо от това беше разкритикуван от бившия национал Майкъл Оуен за поведението си около гола, с който шампионите изравниха. Става дума за 56-ата минута, когато Фил Фоудън беше точен за 1:1.

Секунди преди това Рашфорд се беше включил в атака, но падна на земята след единоборство с Кайл Уокър. В този момент започна атаката на домакините, завършила с изстрела на Фоудън в мрежата.

Според Оуен в случая нападателят на Юнайтед прекалено лесно е паднал на земята, без причина е останал да лежи, с което пък е пропуснал да се завърне да си покрие зоната в защита, в която точно се намираше Фоудън.

“Мисля, че в случая правилно не беше отсъдено нарушение срещу Рашфорд - заяви пред Optus Sport бившият голаджия. - Даже не разбирам защо изобщо той се включи толкова напред, след като видимо не контролираше топката. Маркъс остана да лежи за минута или дори повече, а трябваше веднага да се завърне, за да се опита евентуално да пресече подаването към Фоудън.”

По-късно в мача Фоудън реализира и второ попадение, но тогава Рашфорд вече не беше на терена. Според мениджъра Ерик тен Хаг той все пак е имал някакви проблеми.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago