Янтра се добра до много важна победа в дербито от Втора лига

Отборът на Янтра (Габрово) постигна изключително важен успех с 2:1 над Септември (София) в дербито от 23-ия кръг на Втора професионална лига. Попаденията за гостите реализираха Велислав Василев (5) и Айвън Ангелов (57). Точен за столичани бе Симеон Александров (24).

Двубоят започна мечтано за гостите. След само пет минути игра футболистите на Велислав Вуцов стигнаха до първия гол, след като се възползваха от грешка в центъра на терена и Велислав Василев бе изведен очи в очи срещу Димитър Шейтанов, а той не сбърка, за да даде преднина на своя тим.

В 20-ата минута Ивайло Михайлов получи добра възможност да изравни резултата, но ударът му премина на сантиметри от целта.

В 24-ата минута Айкут Рамадан намери майсторски Симеон Александров в наказателното поле, който стреля с глава, ударът му бе избит от стража на Янтра, но при добавката младият футболист изравни резултата.

В 37-ата минута капитанът на столичани Асен Георгиев отправи удар от фал, който се заби в горната греда.

В 57-ата минута гостите от Габрово отново стигнаха до преднина. След разбъркване в наказателното поле Петър Вуцов върна топката към Айвън Ангелов, който с много плътен удар матира стража на Септември.

В 79-ата минута капитанът на Янтра Петър Казаков получи втори жълт картон от главния съдия на срещата Мариян Гребенчарски. До края на срещата гостите показаха много стабилна игра в защита и се добраха до важния успех.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ЯНТРА 1:2

0:1 Велислав Василев (5)
1:1 Симеон Александров (24)
1:2 Айвън Ангелов (57)

Стартови състави:

Септември: 12. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев, 15. Георги Динков, 7. Мартин Стоянов, 8. Захари Атанасов, 10. Айкут Рамадан, 11. Ивайло Михайлов, 17. Симеон Александров, 24. Борислав Маринов, 13. Йордан Йорданов, 18. Кубрат Йонашчъ

Янтра: 12. Борис Груев, 3. Димитър Стоянов, 4. Константин Иванов, 77. Петър Вуцов, 19. Ивайло Михайлов, 18. Валентин Цветанов, 6. Петър Казаков, 20. Велислав Василев, 10. Айвън Ангелов, 9. Александър Петров, 11. Даниел Младенов

Снимки: Startphoto