Антов и Кремонезе се завърнаха към победите

Отборът на Кремонезе се завърна на победния път в Серия "Б". Съставът от Кремона измъкна трите точки в гостуването си на Сампдория от 27-ия кръг, след като стигна до успех с 2:1 и така сложи край на серията си от три поредни ремита. Валентин Антов записа цял мач за гостите, макар да получи жълт картон още в 7-ата минута.

Кремонезе поведе в резултата в 5-ата минута. Денис Йонсен пое топката пред наказателното поле, нахлу на скорост и стреля във вратата за 0:1.

Самп обаче бързо възстанови равенството. В 13-ата минута при едно центриране от корнер Факундо Гонсалес отклони топката към Даниеле Гиларди, който я засече във вратата за 1:1.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В 70-ата минута обаче гостите изтръгнаха трите точки с попадение на Сесар Файети. Голяма роля за гола обаче имаше Денис Йонсен, който направи хубав пробив и стреля към вратата, ударът му бе блокиран от защитник, но топката попадна в краката на Файети, който я насочи в мрежата за 1:2.

Така Кремонезе събра актив от 50 точки и излезе на 2-рото място във временното класиране. Сампдория пък се намира на 14-ата позиция с 31 точки.