Болоня надви Аталанта в директния сблъсък за топ 4

Отборът на Болоня осъществи обрат за важната победа с 2:1 при визитата си на Аталанта от 27-ия кръг на Серия "А".

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

По този начин „рособлу“ записаха шести пореден успех в първенството едва за трети път в клубната си история, което не беше ставало от 1967 година насам. Освен това те спечелиха срещу днешния си съперник за трети пореден път, което не им се беше случвало през този век. От началото на 60-те години на миналия век пък Болоня не беше побеждавал два поредни пъти в Бергамо.

„Нерадзурите“ взеха аванс в 26-ата минута, когато Лукаш Скорупски изби силен удар на Давиде Дзапакоста по земя, но Адемола Луукман се разписа от добавка. В 57-ата минута обаче Тюн Копмайнерс фаулира Алексис Салемакерс в наказателното поле, а Джошуа Зиркзее беше точен от свирената дузпа за десетия си гол през сезона, с който възстанови равенството. То се задържа едва четири минути, след като при удар на Дан Ндойе топката рикошира в Матео Руджери и отиде при Люис Фъргюсън, който със страхотно воле от дъгата на наказателното поле реализира победния гол в двубоя.

Така Болоня спечели директния сблъсък за зона „Шампионска лига“ и се затвърди на четвъртата позиция в класирането с актив от 51 точки. Аталанта пък е на шестото място с 46 пункта след третия си пореден мач без успех.

Снимки: Imago