Инфантино се шегува с Шотландия: Увеличихме отборите на световните, за да се класират

Решението на ФИФА да разшири Световното първенство през 2026 година до 48 участници ще даде голям шанс на Шотландия да се завърне на финалите след близо 30-годишно отсъствие, пошегува се президентът на ФИФА Джани Инфантино, когато приветства класирането на "гайдарите" за Евро 2024.

Суперкомпютър изчисли кой ще стане шампион в Шотландия

Шотландия се класира за Мондиал 98, където завърши на последно място в група "А" след Бразилия, Норвегия и Мароко. Островитяните не успяха да спечелят право на участие в последните шест издания на Световния шампионат, в който играха 32 отбора.

"Шотландия се класира за Европейското първенство по брилянтен начин. Разкривам ви една тайна. Решихме да увеличим участниците от 32 на 48 тима, за да позволим и на шотландския отбор да играе на финалите. Шотландия ще има страхотен шанс и ако се класира, сигурен съм, че феновете ще се забавляват изключително много", заяви Инфантино, цитиран от БиБиСи.

ФИФА: Темата за синия картон не съществува

В събота президентът на световната футболна централа Инфантино присъства на двубоя от Висшата лига между Сейнт Мирън и Абърдийн (2:1).

"Гайдарите", които ще играят на финалите на второ пореден Европейски шампионат, пропуснаха Мондиал 2022, отпадайки в баражите срещу Украйна.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages