ТНС триумфира с шестнайсета титла в Уелс

Отборът на ТНС спечели с 4:0 срещу тима на Кардиф Метрополитън в среща от 26-и кръг на уелската Висша лига. С успеха “светците” си гарантираха титлата шест мача преди края на шампионата, като дръпнаха с 20 точки на върха. Това е първият отбор в Европа, който гарантира златните медали в родината си.

И четирите попадения за успеха отбеляза 21-годишният английски талант Брадли Йънг. Той откри резултата в 15-ата минута, удвои преднината в 22-ата, направи резултатът класически в 31-ата и оформи крайният резултат в 83-ата, реализирайки дузпа.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Това бе четвъртият хеттрик на играча от началото на сезона.

Това е 16-а титла в историята на ТНС, като те триумфират за трети пореден път след златните медали през 2022 г. и 2023 г. Постижението е рекордно, като никой друг отбор в Уелс няма двуцифрен брой шампионски титли. Следващият най-успешен тим в тази част от острова е Бари Таун Юнайтед, който има 7 титли и триумфира за последно през 2003 г.

"Макар че днес е ден за празнуване, пред нас има да се извърви още дълъг път и ни чакат още два трофея за спечелване. Ние няма да лежим на лаврите си, защото искаме да завършим първенството като непобедими. Също така искаме да станем и първият уелски отбор, който печели квадрупъл – четири трофея в един сезон", каза след края на двубоя треньорът на отбора - Крейг Харисън.

Харисън сподели и, че неговият тим се е устремил към счупването на рекорд, от който го делят четири успеха. ТНС е непобеден в 39 мача, като последните 24 са само победи. Също така следва и финал за Чалъндж Къп, в който ще се изправят срещу Еърдриониънс, където се състезава българският нападател Николай Тодоров.