Лутън създаде много проблеми на Астън Вила, но бирмингамци си тръгнаха с трите точки

Астън Вила спечели с 3:2 гостуването си на Лутън и записа трета поредна победа. Бирмингамци водеха с два гола след първото полувреме след две попадения на Оли Уоткинс. Домакините се върнаха в мача и успяха да изравнят за 2:2, след като Таит Чонг и Карлтън Морис се разписаха. Минута преди края на редовното време резервата Люка Дин донесе успеха на тима на Унай Емери.

Вила е четвърти в класирането и има аванс от пет точки пред Тотнъм, който е изиграл мач по-малко. Следващата неделя двата отбора излизат в директен сблъсък за четвъртото място, който може да даде отговор на много от въпросителните. Лутин записа пета поредна загуба и остава в зоната на изпадащите. Тимът изостава на четири точки от 17-ия Нотингам.

Тимът на Емери доминираше през първото полувреме и бързо започна да създава положения. След няколко пропуснати възможности от страна на гостите Уоткинс откри в 24-ата минута, след като засече с глава центриране на Бейли от ъглов удар. Той стигна до 16-ия си гол във Висшата лига за този сезон в 38-ата минута. Нападателят бе изведен от Дъглас Луис зад защитата и преодоля Камински. Първоначално бе дадена засада, но след разглеждане с ВАР голът бе зачетен.

Изглеждаше, че Астън Вила има пълен комфорт и е с добър аванс. След почивката обаче нещата се промениха. Чонг върна Лутън в мача след разбъркване в наказателното поле на съперника, а седем минути по-късно Морис изравни. Нападателят имаше отлична възможност да изведе домакините напред малко по-късно, но ударът му с глава отиде в ръцете на Мартинес. Вила го накара да съжалява, тъй като малко преди края Дин засече с глава центриране на Диаби.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago