Градушката не смути Райо и Кадис за драматичен завършек на сблъсъка им

Отново с късен гол дълбоко в добавеното време борещият се за оцеляване Кадис стигна до драматична точка за 1:1 при гостуването си на Райо Валекано в среща от 27-ия кръг на Ла Лига. Хавиер Ернандес се разписа в 13-тата минута след изтичането на редовните 90 минути.

Преди седмица по същия начин Кадис измъкна 2:2 срещу Селта, когато изравнителното попадение дойде в 10-ата минута на продължението. По този начин “жълтата подводница” е на 5 точки от първия тим над чертата. Райо пък пропусна шанс да се отдалечи на 10 точки от опасната зона и почти да си гарантира мястото в елита още сега.

Двубоят на “Вайекас” обаче ще бъде запомнен с обилния валеж, който се изля малко след началото на второто полувреме. Около 60-ата минута той премина в градушка, заради което съдията прекъсна мача за около десетина минути. Проблемът за феновете на стадиона беше, че много от тях бяха на места без козирка, заради което доста от тях си тръгнаха.

След като бурята отмина и мачът беше подновен, се стигна до много ситуации и пред двамата вратари. Изглеждаше, че Райо ще спечели, след като грешка на стража на Кадис Жеремиас Ледесма позволи на Флориан Лежюн да реализира за 1:0 в 89-ата.

Последва обаче дълго добавено време заради прекъсването на срещата. В 13-тата от него Ернандес изравни, а в останалите още четири минути гостите дори можеха да стигнат до второ попадение.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!