Дарвин Нунес спаси Ливърпул на “Сити Граунд”

Ливърпул стигна до първа победа на “Сити Граунд” в първенството от 40 години. Мърсисайдци спечелиха с 1:0 гостуването си на Нотингам след гол на влезлия като резерва Дарвин Нунес. Уругваецът се разписа дълбоко в добавеното време.

След драматичния успех тимът на Юрген Клоп увеличи преднината си на върха. В момента тя е четири точки пред Манчестър Сити, който утре се изправя срещу Манчестър Юнайтед, и пет точки пред Арсенал, който играе в понеделник. Днес мърсисайдци имаха доста проблеми, а добрите новини бяха свързани със завръщането на терена на Нунес, Доминик Собослай и Ватару Ендо, които се появиха през второто полувреме.

Въпреки че мърсисайдци излязоха с халфова линия, която включваше Джо Гомес и Боби Кларк, те имаха контрол върху събитията на терена от началото. Гостите владееха топката в големи периоди и търсеха пролуки в защитата на съперника. Нотингам успяваше да организира добри контраатаки от време на време. В 15-ата минута бившият нападател на Ливърпул Дивок Ориги се пребори за една топка, напредна и отправи изстрел, но топката мина покрай вратата.

Луис Диас получи възможност да стреля от добра позиция, но след рикошет топката не стигна до вратата. Малко по-късно Еланга имаше великолепен шанс да откри резултата. Той беше изведен сам срещу вратаря и имаше доста време да реши какво да прави. Бившият играч на Манчестър Юнайтед напредна и отправи удар, но Келъхър изби с крак. Последваха няколко опасни ситуации пред другата врата. Гакпо попречи на Ван Дайк да стреля след един ъглов удар. Пробив на Диас пък завърши с остро центриране, което никой не засече.Колумбиецът имаше друга възможност, но решителна намеса на Мурило му попречи да се разпише.

Атаките на Ливърпул често завършваха с грешки и играта бе доста накъсана, особено към края на първото полувреме. След почивката Нотингам започна по-добре, но за няколко минути. След това гостите започнаха да доминират и се пренесоха трайно в половината на съперника. Те стигнаха и до отлична възможност за гол в 50-ата минута. Тогава след опит на Брадли топката се озова в Робъртсън в наказателното поле. Неговият изстрел бе отклонен и топката отиде покрай вратата.

След час игра Клоп започна със смените. В игра се появиха Дарвин Нунес и Ватару Ендо, а излязоха Робъртсън и Кларк. Джо Гомес се върна в защитата, а Елиът в халфовата линия. Натискът на мърсисайдци веднага се усили, но малко след това Нотингам стигна до две прекрасни възможности за гол, в които участваше влезлия малко по-рано Тайуо Ауоний. Нигериецът, който е бивш играч на Ливърпул, но няма записан мач за клуба, проби и топката стигна до Еланга, който я прати покрай вратата. Малко по-късно Ауоний се озова с топката в наказателното поле, но не успя да отправи изстрел.

Ливърпул отговори с добра атака, завършена с неточен удар от Гакпо. Нунес също стреля покрай вратата при следващата възможност. Тази тенденция продължи и Диас бе следващият, който нанесе не достатъчно добър удар. 15 минути преди края в игра се завърна Доминик Собослай. Тимът на Клоп опита да натисне, но не стигаше до реални голови ситуации. Нунес не успя да засече едно остро центриране, а в добавеното време Мурило можеше да си отбележи автогол, но Селс направи блестящо спасяване. Така се стигна до 99-ата минута, когато Нунес засече центриране на Мак Алистър и прати топката в мрежата.

НОТИНГАМ - ЛИВЪРПУЛ 0:1
0:1 - Нунес (99)

Снимки: Gettyimages