Страхотна битка, 5 гейма и драматичен успех на Нефтохимик срещу Монтана

Шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) победи драматично като гост Монтана с 3:2 (25:22, 18:25, 25:21, 19:25, 15:12) в дербито на 19-ия кръг на ефбет Супер Волей, което се игра в монтанската зала „Младост“ пред 600 зрители.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Волейболистите на Монтана поведоха с 5:2 в началото на двубоя след атака на Фахри Путрамата. Мартин Стоев взе прекъсване за Нефтохимик. Розалин Пенчев вкара топката между мрежата и блокадата за 6:8. Павел Душков би сервис в мрежата и равенство 8:8. Иван Раич атакува в аут и Монтана отново поведе с 10:8. Единична блокада на Бруно Рубо - 11:8. Иван Станев се появи в игра за шампионите при 9:13. Фахри Путрамата атакува успешно от зона 4 за 15:13. Розалин Пенчев атакува по диагонал от зона 4 - 14:15. Шампионите изравниха резултата при 15:15. Розалин Пенчев атакува над блокадата и Нефтохимик поведе с 16:15. Любомир Агонцев изненадващо атакува втора топка за 16:16. Самуил Вълчинов атакува успешно и Монтана пак поведе при 17:16. Нефтохимик дръпна с 23:20 след ас на Иван Раич. Единична блокада на Бруно Рубо - 22:23. Мартин Стоев взе прекъсване за Нефтохимик. Иван Раич атакува мощно от зона 2 и бургазлии стигнаха до геймбол - 24:22. Двойна блокада на Иван Станев и Венцислав Рагин спря атака на Фахри Путрамата и Нефтохимик спечели първата част с 25:22.

Атака на Фахри Путрамата изведе Монтана напред в началото на втората част с 4:2. Самуил Вълчинов се разигра и домакините от Монтана дръпнаха уверено в резултата. Възпитаниците на Даниел Пеев спечелиха втората част с категоричното 25:18.

Шампионите от Нефтохимик дръпнаха с 6:3 в резултата в началото на третата част. Преднината на момчетата на Мартин Стоев нарасна на 4 точки при 14:10. Бранимир Грозданов пусна технично топката в полето на Монтана за 16:12. Пайп на Розалин Пенчев и 19:13 за бургазлии. Димитър Калчев атакува технично за 16:20. Бранимир Грозданов би сервис в аут - 21:18. Павел Душков атакува в центъра за 20:23. Розалин Пенчев атакува по блокадата и шампионите стигнаха до геймбол при 24:20. Двойна блокада на Красимир Георгиев и Георги Петров спряха атака на Самуил Вълчинов и Нефтохимик спечели третата част с 25:21.

Ас на Кристиян Валчак даде преднина на Монтана в началото на четвъртата част с 6:3. Димитър Калчев атакува мощно в главата на Бранимир Грозданов за 7:4. Блокаут на Кристиян Валчак - 9:5. Георги Петров замени Иван Раич в състава на гостите. Блокада на Бруно Рубо и Самуил Вълчинов срещу атак ана Розалин Пенчев и 10:5 за Монтана. Мартин Стоев взе прекъсване за Нефтохимик. Кристиян Валчак атакува от втора линя по правата за 11:6. Ас на Самуил Вълчинов и блокада на Бруно Рубо направи резултата 13:7. Димитър Калчев атакува в аут - 13:11. Бранимир Грозданов атакува в аут - 15:11. Единична блокада на Станислов Станков и 13:15. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Димитър Калчев атакува мощно между двойна блокада - 16:13. Блокаут на Димитър Калчев - 17:14. Красимир Георгиев атакува в центъра за 16:18. Кристиян Валчак направи 20:16. Венцислав Рагин бе сервис в аут и 21:17 за домакините. Георги Петров би сервис в мрежата - 18:22. Ас на Бруно Рубо изведе домакините напред с 23:18. Ас на Бруно Рубо и геймбол за домакините при 24:18. Грешка на Бранимир Грозданов донесе успеха на Монтана в четвъртата част с 25:19.

Мощна атака на Розалин Пенчев и Нефтохимик поведе с 5:3 в началото на тайбрека. Красимир Георгиев хвана на блокада атака на Кристиян Валчак и шампионите поведоха с 6:3. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Кристиян Валчак атакува в аут - 3:7. И още една блокада срещу Кристиян Валчак - 3:8. Павел Душков атакува успешно за 4:8. Двоен блок спря атака на Розалин Пенчев - 7:10. Кристиян Валчак атакува по блокадата за 8:10. Мартин Стоев взе прекъсване за гостите. Самуил Вълчинов атакува успешно за 9:12. Розалин Пенчев би сервис в мрежата - 12:10. Бранимир Грозданов успя да отигра по диагонала от зона 4 - 13:10. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Павел Душво атакува в центъра за 11:13. Стеван Симич изведе шампионите до мачбол при 14:11. Павел Душков се пребори за спорна топка при мрежата за 12:14. Георги Петров донесе успеха на шампионите за 15:12 в тайбрека и 3:2 гейма в мача.

МОНТАНА - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 2:2 (22:25, 25:18, 21:25, 25:19, 12:15)
МОНТАНА: Любомир Агонцев 2, Кристиан Валчак 19, Самуил Вълчинов 18, Фахри Путратама 5, Бруно Рубо 11, Павел Душков 13 - Ивайло Лалов-либеро (Георги Елчинов, Димитър Калчев 10, Мартин Кръстев, Георги Митов-либеро)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ