Десподов избухна в продължението за нова победа на ПАОК

Най-добрият футболист на България за 2022 г. - Кирил Десподов, записа цял мач при победата на клубния си ПАОК с 2:0 в гостуването на отбора на Пансерайкос в среща от 25-ия кръг на гръцката Суперлига.

С успеха тимът от Солун събра актив от 57 точки и е със само пункт по-малко от лидера АЕК.

Гостите откриха резултата във втората минута от продължението на първото полувреме, когато се разписа Йоанис Константелиас. Голът на Десподов пък падна в изтичащите секунди на редовното време. След това обаче попадението бе записано като автогол на Петавракис от домакините.

Затрудненията дойдоха от грубите действия на футболистите на Пансейракос, които накъсваха мача с много нарушения, заради което получиха цели пет картона, а двама от играчи бяха изгонени. Първо в 69-ата минута Морейра за втори път бе оцветен в “жълто”, а седем минути преди края на редовното време Панайотис Делиянидис бе пратен директно под душовете.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

С успеха Десподов и компания изглежда, че излязоха от кризата на домашна сцена след драматичното отпадане за Купата на Гърция от Панатинайкос и разгрома с 1:4 от другия гранд - Олимпиакос, като това бе втората им поредна победа в Суперлигата.