Ман Юнайтед се измъкна в края срещу Нотингам и си подсигури среща с Ливърпул

Манчестър Юнайтед постигна трудна минимална победа с 1:0 в гостуването си на Нотингам Форест в мач от петия кръг на ФА Къп и по този начин си осигури среща с големия враг Ливърпул на четвъртфиналите. Единственото попадение дойде чак минута преди изтичането на редовното време на срещата и бе дело на Каземиро с глава.

“Червените дяволи” можеха да открият резултата още в третата минута, когато разиграха късо след корнер и Бруно Фернандеш подаде към Антони, но ударът на бразилеца срещна напречната греда. Малко след това и Скот Мактоминей се озова на отлична позиция, но Мат Търнър този път се намеси. В първите десетина минути “червените дяволи” владееха почти изцяло ставащото на терена и притежаваха топката в почти 80% от времето.

В следващите пет минути домакините дадоха признаци на съживяване и на два пъти вкараха топката опасно в пеналта пред Андре Онана. В 17-ата минута Скот Мактоминей този път намери Маркъс Рашфорд на удобна позиция, но нападателят стреля над вратата. Мачът в следващите минути започна да става двуостър, като и двата тима си разменяха атаки на скорост, но тези на домакините по-често завършваха с изстрели. Отново шотландският полузащитник бе близо до гол малко след изминаването на половин час игра след отлично отиграване отдясно на Диого Далот.

Играчите на Нотингам Форест бяха много близо до попадение в началото на второто полувреме, когато при бърза контраатака Тайуо Ауоний получи на добра позиция и шутира, но Андре Онана спаси. Малко след това отново камерунският страж трябваше да се намесва след опит на Дивок Ориги.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В 58-ата минута грешка в средата на терена на домакините позволи на Диого Далот да изведе Маркъс Рашфорд в наказателното поле, той се бе притиснат от двама бранители и се строполи на земята. Футболистите на Манчестър Юнайтед веднага поискаха дузпа, но съдията подмина положението. Малко след изминаването на час игра Бруно Фернандеш на свой ред стреля опасно, но покрай вратата. Именно португалският капитан взаимодейства с Гарначо и стреля точно, но Мактоминей отклони топката в аут в 66-ата минута. В 82-ата минута Рашфорд бе изведен в добра позиция в наказателното поле, но изстрелът му не намери очертанията на вратата. Нотингам пък отговори с хубаво центриране на Антони Еланга, но Тайуо Ауоний остана далеч от топката.

Така се стигна до предпоследната минутка на редовното време, когато Бруно Фернандеш изпълни фал отляво, а топката бе засечена от Каземиро в наказателното поле и реализира за 0:1. Ситуацията бе преглеждана в продължение на няколко минути поради съмнения за засада, но в крайна сметка попадението остана. В добавеното време на срещата играчите на Ерик тен Хаг успяха да контролират двубоя и да държат тима на Нотингам Форест на разстояние от собственото си наказателно поле, нещо не съвсем типично за тях през сезона, и по този начин спечелиха срещата. По този начин Манчестър Юнайтед успя да преодолее петия кръг на ФА Къп и да си подсигури среща с Ливърпул в следващата фаза на турнира.