БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Петзвезден Холанд и разгром на Ман Сити

Манчестър Сити нямаше големи проблеми да се класира за четвъртфиналите на ФА Къп. "Гражданите" спечелиха с 6:2 гостуването си на Лутън, а над всички бяха Ерлинг Холанд и Кевин Де Бройне. Норвежецът отбеляза пет гола, а за четири от тях получи асистенции от белгиеца.

Домакините върнаха интригата в мача в началото на второто полувреме, когато намалиха на 2:3, но бързо след това Холанд отбеляза четвъртия и петия си гол в мача. Джордан Кларк реализира най-красивия гол в мача в края на първата част. Халфът отбеляза и двата гола за "шапкарите", а Матео Ковачич вкаа шестото попадение за гостите.

"Гражданите" започна вихрено и още в третата минута поведоха. Нунес изведе Де Бройне зад защитата, а той намери Холанд пред вратата. Норвежецът се възползва от първата си възможност и откри резултата. Домакините опитаха да отговорят и успяха на два пъти да стигнат до вратата на съперника, но без да отправят удар.

Лутън се опитваше да се държи равностойно, но при всяка атака на гостите имаше потенциал за гол. В 18-ата минута Холанд получи ново добро подаване от Де Бройне, напредна и преодоля Крул, удвоявайки преднината на Ман Сити. Последваха още няколко ситуации пред вратата на домакините. Удар на Грийлиш отиде в ръцете на стража, Нунеш стреля над вратата, а Холанд бе близо до хеттрик в 25-ата минута.

Норвежката машина за голове пропусна нова възможност за трето попадение след половин час игра. Тогава удар от воле на Де Бройне бе отразен от Крул, а топката се озова в Холанд. Той обаче стреля право във вратаря. Проблемите на Джак Грийлиш продължиха. Днес той се завърна на терена след лечение на контузия, но в 38-ата минута се наложи да напусне терена принудително и на негово място влезе Жереми Доку.

Хеттрикът на Холанд изглеждаше неизбежен и той се случи в 40-ата минута. След третата асистенция на Де Бройне в мача норвежецът преодоля Крул. Домакините излязоха с чест от първото полувреме благодарение на великолепно изпълнение на Джордан Кларк, който с изключителен удар отбеляза гол за домакините.

В началото на второто полувреме Крум отрази удар на Нунеш, а малко след това надеждите на Лутън значително се повишиха. Вратарят на гостите Ортега сбърка, като прати топката на крака на Баркли, който изведе Кларк и той върна "шапкарите" в мача в 53-ата минута.

Тяхната радост обаче бе доста кратка, тъй като пет минути по-късно резултът бе 2:5 след нови два гола на Холанд. Първо той се възползва от четвъртата асистенция на Де Бройне в мача, а след това Бернардо Силва му подаде. Тимът на Гуардиола сякаш се ядоса от допуснатия гол, реши да покаже на какво е способен и много бързо показа на съперника, че не може да се мери с него.

Последваха нови опасности и пред двете врати. Де Бройне бе близо до гол, а Ортега отрази опит на Морис. Матео Ковачич също се нареди сред голмайсторите с удар от дистанция в 72-ата минута. Малко след това Гуардиола направи четворна смята и извади Холанд.

ЛУТЪН - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:6
0:1 - Холанд (3)
0:2 - Холанд (18)
0:3 - Холанд (40)
1:3 - Кларк (45)
2:3 - Кларк (52)
2:4 - Холанд (55)
2:5 - Холанд (58)