Антон Петров: Имаме потенциал за нещо повече

Волейболистките на Дея спорт (Бургас) надиграха като домакини Хектор (София) с 3:2 гейма, в мач от 11-и кръг на женското първенство и записаха четвърта победа.

Така, при дебютния си сезон в „Демакс лига“, бургазлийки заемат пето място във временното класиране със 7 загуби и 12 точки. Със същия актив е и шестият Марица 2022 (Пловдив), но Дея изпреварва съперника с по-добро геймово съотношение.

Волейболистките на Дея спорт с 4-а победа в "Демакс" лигата след трилър срещу Хектор

Запазването на тази позиция до края на редовния сезон ще се реши от изхода на двубоя с прекия конкурент за петото място. Сблъсъкът между Дея и Марица 2022 е на 10 март в бургаската зала „Младост“.

Старши треньорът на Дея Антон Петров коментира за BGvolleyball.com, че заеманата позиция е обективна, но тимът му има потенциал за нещо повече.

"Като цяло имахме предимство във всяка фаза на играта, но до този резултат се стигна конкретно от липсата на концентрация в посрещане. Последните мачове играем и без основното ни либеро Йоли Кадеду, която е сериозно контузена. Тя има разкъсани влакна на прасеца. Дали ще може да играе в плейофите, още не можем да кажем на този етап. Надявам се, но е рано за прогноза.

Реалисти сме и смятам, че позицията, в която се намираме като класиране е обективна, с оглед на това, че съставът все още не е достатъчно сработен, както и младостта на повечето момичета! Въпреки това мисля , че имаме потенциал за нещо повече."