Впечатляващ хеттрик на Дибала го приближи до Лео Меси

Пауло Дибала изигра един от най-силните мачове в кариерата си и заби хеттрик за успеха на Рома с 3:2 над Торино на “Олимпико” в двубой от 26-ия кръг на Серия “А”. Особено впечатляващо беше второто му попадение с далечен удар в 57-ата минута, с което “вълците” поведоха с 2:1.

По този начин аржентинецът вече има 11 гола и 6 асистенции през кампанията в Калчото. Така той за осми път през последните десет сезона участва в поне 15 шампионатни попадения. По този показател в топ 5 първенствата на Европа той отстъпва само на Лионел Меси, който е правил това девет пъти.

Това е пета победа за Рома в изминалите шест кръга под ръководството на новия треньор Даниеле Де Роси, като по този начин столичани се доближиха на 2 точки до петия Аталанта.

За този мач наставникът се върна на постройката с трима защитници от времето на Жозе Моуриньо, а и не включи Ромелу Лукаку сред титулярите с обяснението, че той се нуждае от почивка.

Стартиралият вместо белгиеца Сардар Азмун спечели дузпа, която Дибала реализира за 1:0 в 42-рата минута. Секунди преди паузата обаче Торино успя да изравни чрез Дуван Сапата.

През второто полувреме Дибала блесна с отлично изпълнение за 2:1, а в 69-ата покачи на 3:1 след асистенция на появилия се в игра Лукаку.

После домакините като че ли подцениха срещата и в 89-ата интригата се върна след автогол на Дийн Хуйсен. До края обаче футболистите в червени екипи не се огънаха повече и удържаха победата.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!